متن کامل سند تاریخی “روایت قتلگاه” + دریافت

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه ی مطالبات جمعی از فعالان رسانه و فضای مجازی استان البرز

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرينَ عَلَى الْمُؤْمِنينَ سَبيلا (سوره مبارکه نساء/آیه 141)

شواهد متعددی نشان می دهد در چند سال اخیر حرکت برنامه ریزی شده ی تهاجم فرهنگی در فضای مجازی و حوزه رسانه ای کشور توسط دشمنان در جریان است، لذا ما جمعی از مردم استان البرز با توجه به منویات رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی) پیرامون ولنگاری فضای فرهنگی و رسانه ای و فضای مجازی کشور و طبق وظیفه ی شرعی و قانونی خود در امر به معروف و نهی از منکر، پاسخ گوییِ مسئولین و اقشار گوناگون مردم را نسبت به مطالبات ذیل خواستاریم:
1. با توجه به ولنگاری و عدم استقلال و حاکمیت نظام اسلامی در فضای مجازی کشور، هر لحظه شاهد سرقت هزاران داده اطلاعاتی و رسوخ نفوذهای امنیتی، فرهنگی، اقتصادی و… در کشور هستیم که تبعات آن را چندین بار همچون اغتشاشات96 و… چشیدیم، حال قوای سه گانه، وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی می بایست به ملت و رهبری و شهداء پاسخگو باشند که چرا بسیاری از سیاست های دولت آمریکا در حوزه فضای مجازی کشور اجرا شده ولی همچنان فرامین رهبر معظم انقلاب به شوراهای عالی فضای مجازی که مهمترین آن، موضوعِ «شبکه ملی اطلاعات» می باشد، روی زمین مانده است؟
2. مستحضرید بسیاری از سایت ها برخلاف قانون اقدام به انتشار منکرات و محتواهای مجرمانه ای همچون توهین به مقدسات و تبلیغ بی دینی، تحریک به فتنه گری و براندازی حکومت اسلامی، فروش اسلحه و ترویج خشونت، تشویق به بی بندوباری، لودگی، بی حیایی و بی عفتی، رقص، آوازه خوانی زنان، آموزش های جنسی و… می کنند! اگر شما دلسوز کودکانِ پاک و معصوم این کشور هستید، چرا صدها کانال و صفحه اینترنتی مستهجن و ضالّه با ساده ترین جستجو در فضای مجازی کشور قابل دسترسی است؟ چرا برخلاف منویات رهبری، قبل از اینکه قوانین کامل و پیوست های فرهنگی لازم را برای فناوری های جدید در کشور فراهم کنید، این سگ بی قلادة اینترنت پرسرعت را به روستاها کشاندید و در نتیجه دست کودکان ما را از تبلت و گوشی های هوشمند پر نمودید؟
3. برخی از تولیدات سینمایی با سرمایه سفارت خانه های خارجی و مراکز امنیتی-جاسوسی غربی، اقدام به ساخت فیلم های سینمایی و سریال های خانگی نموده اند که فیلم نامه ی آن ها صراحتاً برخلاف الگوی اسلامی- ایرانی، بوده و منکراتی را به نمایش می گذارند که علی رغم حرمت شرعی، طبق قانون نیز مجرمانه می باشد! حال چرا به این گونه فیلم ها اجازه تولید و اکران در سینما و یا توزیع خانگی و پخش در فضای مجازی داده می شود؟ چرا استانداردی دوگانه بین “صدا و سیما و سینما” و یا بین “صدا و سیما و تلویزیونهای اینترنتی و VODها” در کشور وجود دارد؟! مگر طبق قانون و دستور صریح رهبرمعظم انقلاب، صدا و سیما ناظر بر محتوای تمام رسانه های برخط و IPTV ها به شمار نرفته است؟ پس چرا سایت های معلوم الحالی همچون آپارات و… بدون توجه به این نظارت، اقدام به تولید و پخش برنامه ها و کلیپ ها و حتی آگهی های تبلیغاتی مغایر با ارزش های دینی و ملی کشور می کنند؟
4. آشفتگی موجود در حوزه فرهنگ و رسانه کشور، نشان می دهد که ما مردم نیز در جلوگیری از اشاعه ی منکرات در جامعه اسلامی و انجام وظیفه امر به معروف و نهی از منکر، کوتاهی نموده ایم و قطعاً این قصور موجب شریک شدن ما در عذاب اخرویِ اشاعه دهندگان منکرات در جامعه خواهد بود! حال باید بپرسیم: چرا بخشی از مردم مؤمن کشور از مسئولین مربوطه، عملِ به قانون و شرع و اجرای اولویات رهبر معظم انقلاب در این موضوعات را مطالبه نمی نمایند؟
5. با توجه به این که مسئولین کشور موظف به رعایت قوانین و فرامین رهبری می باشند، اما در عمل، از تولیدات داخلی و توان جوانان مؤمن و متخصص میهن اسلامی مان حمایت کافی نمی شود بلکه حتی در برخی موارد موردِ تضعیف و تخریب نیز قرار می گیرند! حال جای سوال است چرا به جای حمایت از ظرفیت های داخلی، محصولات نفوذی تولیدشده ی آمریکا و رژیم صهیونیستی در عرصه های مختلف از جمله در حوزه فضای مجازی (همچون تلگرام، اینستاگرام و اخیراً توییتر) به انحاء گوناگون در کشور مورد حمایت می گیرد و متأسفانه بسیاری از مسئولین کشور نیز رسماً در آن ها فعالیت نموده و حتی صدا و سیما نیز با رپورتاژ خبری پست ها و توییت های آنها عملاً اثبات می کند که رسمیت و محبوبیت این شبکه های اجتماعی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و ابزارهای رسانه ای ایرانی بیشتر است؟!
6. مسئولین مربوطه از کمبود بودجه جهت حمایت از نخبگان حوزه دیجیتال کشور سخن می گویند، در حالی که آن ها خوب می دانند خرید پهنای باند اینترنت در هر سال، هزاران دلار ارز را از کشور خارج می کند، آیا به جای این هزینه سرسام آور (که حتی در زمانی 60% پهنای باند کشور را به فعالیت یکی از شبکه های صهیونیستی یعنی تلگرام اختصاص داده بودند)، نمی بایست از شبکه های اجتماعی داخلی (فعال در پهنای باند داخلی) که توسط متخصصان داخلی کشورمان مدیریت می شوند، حمایت می شد؟ به راستی چرا فارغ التحصیلان رشته علوم کامپیوتر دانشگاه های کشور، در آمار رسمی، به عنوان بیکارترین فارغ التحصیلان کشور شناخته شده اند؟
7. یکی از فرامین رهبری، ایجاد و توسعه انواع صنایع کاملاً پیشرفته؛ و تدوین و تصویب نظام‌های حقوقی و قضایی مورد نیاز در فضای مجازی کشور بوده است، حال جای سوال است که مسئولین محترم در این چندسال چه برنامه ای را جهت رفعِ وابستگی کشور و مدیریت رشد تکنولوژی های آینده (همچون اینترنت اشیاء، اینترنت ماهواره ای، ارز مجازی و…) و تبعات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی آن ها داشته اند؟
8. متأسفانه بعد از 4دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز تعریف عده ای از فرهنگ و هنر و رسانه، همان تعریف دوران منحوس پهلوی یعنی برهنگی و بی دینی است! لذا هر از چندگاهی شاهد حرمت شکنی ها به مبانی دینی و اخلاقی در قالب های مختلفی همچون تئاتر، کنسرت های موسیقیِ مختلط، مطبوعات، کتاب ها و اخیراً فضای مجازی هستیم! حال از مسئولین این نظامی که از ریخته شدن خون بزرگترین هنرمندان تاریخ بشر یعنی جوانانِ عفیف و شهید این ملت، بدست آمده، سوال می کنیم: آیا نباید با عده ای رسانه به دست، که با استفاده از امکانات و امنیت این نظام اسلامی، بر علیه ارزش های آن فعالیت دارند و دائم مشغول هنجارشکنی و ترویج سبک زندگی شیطانی هستند، برخوردی قاطع و متناسب با ظرفیت رسانه ای آنها اعمال نمود؟
9. جریان نفوذ و جاسوسی در حوزه رسانه، هنر و فضای مجازی کشور که با شناسایی افرادی همچون نزار زاکا، خانواده نمازی ها و… برملا شد، حساسیت لازم را برای مسئولین قضایی و امنیتی کشور فراهم آورده لذا از ایشان خواستاریم که سریعاً برخوردی قاطع با مسبّبانِ فعالیتِ این جاسوسان (همچون مسئولینی که آنها را به کشور دعوت می کردند)، داشته و شبکه نفوذ را چه در قالبِ مسئولینِ اجرایی و چه در قالب مطبوعاتِ زنجیره ای، خبرنگارها، نویسنده ها، کارگردان ها و سلبریتی های وابسته، به عمل آورید!
10. در پایان لازم به تذکر است که عملکرد مردم و مسئولین در دادگاه الهی ثبت شده و تاریخ ملت ایران بر آن قضاوت خواهد کرد و قطعاً تبعات دنیوی و اخرویِ هر نوع خیانت، دنیاطلبی، جناح بازی و… در انجام وظایف، دامنِ خطاپیشگان مخصوصاً خواص و نخبگان را خواهد گرفت.

و السلام علی من اتّبع الهدی
جمعی از مردم استان البرز


روایت هایی از قتلگاه جوانان و نوجوانان کشور

1. عدم اهتمام لازم به شبکه ملی اطلاعات
معاون مرکز ملی فضای مجازی در خردادماه 98 اعلام کرد که عملکرد وزارت ارتباطات در شبکه ملی اطلاعات محسوس نبوده و سرعت لازم به دستیابی به شبکه ملی اطلاعات ایجاد نشده است! ضمناً ایشان بیان کردند که گزارشی که از وزارت ارتباطات به دست ایشان رسیده یک پاورپوینت و فایل ارائه است و یک گزارش رسمیِ فنی و دارای ابعاد پروژه‌ای نیست! این در حالی است که وزیر ارتباطات با انتشار گزارشی که در خردادماه98 به نمایندگان مجلس ارائه داد، اعلام کرده بود که ۸۰ درصد اهداف این سند را محقق نموده است!
اهمیت شبکه ملی اطلاعات در حدی است که رهبر معظم انقلاب بارها بر لزوم ایجاد شبکه ملی اطلاعات تاکید داشته‌ و فرموده اند: «فضای مجازی خیلی مهم است و آنچه از همه مهم‌تر است، مسئله شبکه ملی اطلاعات است».
کوتاهی شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات در این زمینه موجب شد که معظم له رسماً انتقاد خود را نسبت به عملکرد مسئولین ذی ربط چندین بار بیان فرمایند: «متأسفانه در زمینه شبکه ملی اطلاعات در کشور کوتاهی شده و کاری که باید انجام گیرد، انجام نگرفته است».
با جدیت نیز می توان اعلام کرد که منشأ اصلی اکثر روایت های بعدی قتلگاه فضای مجازی کشور، عدم اهتمام کافی مسئولین ذی ربط نسبت به این مهمّ، در کشور است.

 

2. به وقوع پیوستن جنایت های فجیعی همچون ستایش و…

22 فروردین ماه 1395 بود که رسانه‌ها از قتل هولناک یک دختربچه شش‌ساله افغانستانی توسط یک نوجوان 16ساله ایرانی در شهر خیرآباد شهرستان ورامین خبر دادند. قتلی که پزشکی قانونی ضمن ارائه گزارش علت فوت، سلامت روانی متهم را تأیید کرد و پس از چندین‌بار محاکمه، سه اتهام عمل منافی عفت، قتل عمد و جنایت بر میت به وی تفهیم شد. جنایتی که در آن این پسر 16ساله پس از اینکه با تبلت خود درحال دیدن فیلم های سکس و آهنگ مخدر بوده و وساوس شیطانی در او به غلیان درآمد، ستایش را ربود و پس از تجاوز، او را در حمام با چاقو به قتل رساند و سپس جهت نابود کردن پیکر این کودکِ مقتول از اسید و… استفاده کرد!
حال جای سوال از مسئولین ذی ربط است که آیا کسی قبول می کند که مواد مخدر به طور آزاد در کشور در اختیار همگان باشد؟ حال چرا باید محتواهای مستهجن و مبتذل و ضالّه به راحتی در اختیار کودکان و نوجوانان این ملت پاک و مسلمان قرار گیرد تا زمینه ی چنین انحطاطات اخلاقی و جنایاتی را رقم زند؟ زمینه سازان چنین جنایاتی نیز باید محاکمه شوند و قطعاً هم در دادگاه الهی محاکمه خواهند شد.

 

3. ایجاد خطرات گوناگون امنیتی برای کشور

در یکی از اسناد فوق سری به نام Boundless Informant که توسط اسنودن -جاسوس سابق سیا- منتشر شده است، نقشه‌ای است که نشان می‌دهد ایران ناامن‌ترین کشور دنیا از نظر امنیت فضای مجازی است. در این نقشه کشور ایران با رنگ قرمز مشخص‌شده و آن طور که نمایش می‌دهد هیچ‌گونه حفره و نقطه کور اطلاعاتی در ایران وجود نداشته و آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) که زیرمجموعه سازمان سیا است موفق شده 14 میلیارد بسته اطلاعاتی شامل بسته تماس‌های صوتی و اینترنتی را از کاربرهای ایرانی جمع‌آوری کند که این در دنیا بی‌سابقه بوده است. محققان کسپرسکی تاکنون 500 فایل بد افزار مرتبط با این گروه را شناسایی کرده اند که 42 کشور را مورد هدف قرار داده است و جالب آنجا است که ایران در صدر حملات سایبری قرار داشته و به لحاظ تعداد آلودگی به این بد افزارها اولین رتبه را در اختیار دارد…گذشته از اشراف اطلاعاتی سازمان های امنیتی دشمنان از طریق تکنیک های Geolocation و Intercept با استفاده از سیستم های پیشرفته ی موقعیت یابی طبق رصدهای انجام گرفته، فقط در فضای تلگرام (دیگر چه برسد به دیگر شبکه های اجتماعی)، حدود 4700 گروه و 2600 کانال به کرّات در حال انتقال اطلاعات و داده های امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران هستند!

 

4. ایجاد خطرات گوناگون اقتصادی برای کشور
پایگاه آمریکایی «فارین پالیسی» در گزارشی با عنوان “پیام‌رسانی که ارز ایران را نابود می‌کند» نوشته است: «برخی از ایرانی‌ها در حال استفاده از برنامه پیام‌رسان تلگرام هستند تا اخبار جعلی درباره ریال را منتشر نموده و خودشان سود کنند.”. از نظر این رسانه آمریکایی، “این برنامه پیام‌رسان در مرکز سقوط رو به گسترش ریال قرار دارد”. این فقط تأثیر یک شبکه اجتماعی بر اقتصاد کشور بود، حال خوب است به خطرات موضوعات دیگری همچون ترویج و فعالیت ارزهای مجازی، شغل های مجازی و غیرمولد، خرید و فروش اجناس غیرمجاز، سازماندهی شرکت های هرمی، کلاهبرداری های اقتصادی و… در بستر ولنگارِ فضای مجازی کشور بپردازیم که روشن است چه سطح گسترده ای از ضربات سهمگین اقتصادی را بر مردم و کشور تحمیل می سازد! به طورمثال بر اساس آمار‌های دریافت شده با وجود اینکه بخش بسیار محدودی از مردم کشورمان گزارش دهنده ارز‌های مجازی و این بازار نوین هستند ولی به گفته رئیس وقت کمیسیون اقتصادی مجلس تا اردیبهشت ماه 1397، رقمی بیش از ۲.۵ میلیارد دلار به منظور خرید ارز دیجیتالی از کشور خارج شده است! خوب است به این آمار نیز توجه کنیم که تنها در یکی از شبکه های اجتماعی فعال در فضای مجازی کشور، 992 کانال با 25میلیون عضو و 2157 گروه، فعال در ایجاد اختلال در نظام بانکی کشور. 16000 کانال با 138میلیون عضو و 19390 گروه، فعال در اشتغالات مجازی و غیرمولد، 9244 کانال با 118میلیون عضو و 12551 گروه فعال در فروش محصولات غیرمجاز، 1111 کانال با 16میلیون عضو و 3185 گروه فعال در زمینه فعالیت شرکت های هرمی وجود دارد!

 

5. ایجاد بسترِ فعالیت های گروه های معاند نظام، سلطنت طلبها، منافقین و دستگاههای جاسوسی دنیا جهت بهره برداری، عضوگیری و سازماندهی مردم علیه نظام و ارزشهای دینی و ملی

اغتشاشات سال98، اغتشاشات سال88، اغتشاشات سال96، فتنه ی کشف حجاب، اختلافات قومیتی، بسترسازی اجرای عملیات های تروریستی در داخل کشور و… ، نمونه هایی از نمایش خطر بسترسازی شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی رهاشده کشور برای سوء استفاده ی گروه های معاند انقلاب اسلامی است. روشن است که طبق اسناد موجود و تحلیل کارشناسان بین المللی این حوزه، اگر این بسترسازی فسادانگیز توسط رسانه های مجازی نبود، شاهد این خسارات همه جانبه، برای مردم کشور اسلامی مان نبودیم. پایگاه خبری-تحلیلی پولیتیکو در گزارشی به نقش تلگرام در اغتشاشات و آشوب‌های سال96 در ایران پرداخته و می‌نویسد:”بدون اغراق در ناآرامی‌های اخیر در ایران تلگرام نقش اساسی در سازماندهی اعتراضات، تبادل اطلاعات و ارتباط برقرار کردن با خارج از کشور را داشته است”.

وب‌سایت پوینتر، پایگاه خبری نیوزویک، سی‌بی‌سی کانادا و… نیز همگی به این موضوع تصریح کرده اند. از جمله ابزارهای مورداستفاده ی دشمنان در سالهای اخیر، شبکه های اجتماعی توییتر، فیسبوک، تلگرام، اینستاگرام، واتس اپ و شبکه های ماهواره ای BBC، VOA، CNN و… بوده که به طور مستقیم در این بسترسازی نقش ایفا کرده اند. طبق اعلام وزارت دفاع آمریکا که در سال ۲۰۰۹، منتشر شد؛ از بودجه ۵۵۰ میلیارد دلاری وزارت دفاع امریکا در سال ۲۰۰۹ میلادی، ۵۵ میلیون دلار برای نفوذ در ایران، مقابله با فیلترینگ سایت های ضد ایرانی، تحریک قربانیان سانسور در ایران، آموزش های الکترونیکی ایرانیان مخالف نظام برای براندازی نرم و شبکه سازی اینترنتی برای اغتشاشگران بعد از انتخابات ریاست جمهوری و ارائه آموزش های لازم رسانه ای و کامپیوتری برای راه اندازی سایت ها برای اطلاع رسانی اختصاص یافته است.

این بسترسازی در حدی برای دشمنان انقلاب مهم بوده است که در فتنه‌ ۸۸ با اینکه یکی از این شبکه‌های اجتماعی(توییتر) احتیاج به تعمیر داشت؛ دولت آمریکا از او خواست که تعمیراتش را عقب بیندازد و به بسترسازی فتنه در ایران بپردازد! درسال96 نیز با جدی شدن خبر محدودیت تلگرام در کشور، وب سایت سازمان تروریستی منافقین در گزارشی با عنوان «جدال رژیم با تلگرام؛ نگرانی از نقش آفرینی مجاهدین» نوشت:”مسدود شدن تلگرام در روند اطلاع‌رسانی آگاهانه اخلال ایجاد می‌کند. تلگرام به‌خاطر نقش مؤثر مجاهدین در گسترش قیام سراسری در دی‌ماه ۹۶ مورد هدف ویژه رژیم قرار گرفته است”. در بخش دیگری از این گزارش نیز به استفاده این سازمان از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی هم‌چون تلگرام، اینستاگرام و توییتر تأکیدشده است.

اهمیت این بسترسازی و غفلت یا خیانت مسئولین ذی ربط در جایی خودش را نشان میدهد که بعد از فیلترینگ کوتاه مدت اینستاگرام و بازشدن دوباره آن در سال96، معاون دیپلماسی عمومی و روابط عمومی وزیر خارجه آمریکا گفت: “اقدام دولت ایران و رئیس‌جمهور روحانی در بازگشایی شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام) دلگرم‌کننده بود” .

حال جای تأمل است که چرا با وجود صراحت سوءاستفاده دشمنان از این ابزارهای رسانه ای و مجازی، مسئولان ذی ربط نه تنها به مقابله ی جدی با دشمنان بر نمی آیند بلکه زمینه های فعالیت معاندین ملت ایران را جهت دستیابی به اهداف شوم شان، فراهم کرده اند؟

 

6. فعالیت ساختارهای نفوذ در قالب استارتاپ ها و شرکت های شتاب دهنده ی معلوم الحال در کشور
شناسایی و دستگیری نزار ذکا و خانواده نمازی ها، پرده های بسیاری را از پروژه نفوذ دشمن برملا کرد. نفوذی که در قالب استارتاپ ها و سمینارها و کنفرانس های استعدادیابی و کارآفرینی و به بهانه ی بهبود وضعیت جوانان و زنان و… در حال فعالیت در سطح کشور مخصوصاً بین نخبگان دانشگاهی بود. متأسفانه فعالیت این «استارت‌آپ‌»‌ها در ذیل سناریویی با نام «پروژه تغییر» در کشور با شدت پیگیری شده است. معجزه همه‌گیری ناگهانی استارت‌آپ‌ها در ایران و اغلب کشورهای غرب آسیا که نوعی جدیدی از کسب و کار مبتنی بر فناوری است و مستقیما توسط زرسالاران و کمپانی‌های «سیلیکون ولی»-دره فناوری‌های نوین آمریکا- تغذیه می‌شوند که شرکت‌های مطرحی همچون گوگل، مایکروسافت، اینتل، آی‌بی‌ام و اپل با «دیپلماسی دیجیتال» وزارت خارجه آمریکا بخشی از سود سالانه خود را به کشف و حمایت از ایده‌های نوین کارآفرینی فناورانه در کشورهای هدف اختصاص داده اند. این نفوذ در کشور با حضور کریستوفر شرود‌‌ر(عضو شورای روابط خارجی آمریکا و محقق ارشد وزارت خارجه ایالات متحده در حوزه کارآفرینی و امنیت ملی آمریکا) به همراه تیم «ند‌‌ لامونت» به ایران در فرورد‌‌ین 93 و دیدار با نصراله جهانگرد معاون وقت وزیر ارتباطات و اعضای شتاب‌د‌‌هند‌‌ه آواتک شدت گرفت‌‌.
همایش «مارکتینگ جهانی» در دانشگاه شهیدبهشتی، «رویداد استارتاپی ویژه بانوان» در دانشگاه صنعتی شریف به نام استارتاپ «girlsup» (تحت حمایت وزارت کار،تعاون و رفاه اجتماعی و معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری)، فعالیت تشکیلات «رهبران جوان جهانی» یا «YGL» و کنفرانس «آی بریج-iBRIGE» در کشور، برگزاری «استارتاپ‌ویکند» توسط کانون کارآفرینی ایران در شهرهای مختلف کشور و با حمایت مالی USAID (زیرمجموعه وزارت خارجه آمریکا)، همایش «MENOG» توسط تشکیلات ذکا- اجمع- و گروه اصل 19 در تهران با حمایت سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران، برگزاری ارد‌‌وهای مختلط استارت‌آپی د‌‌ر کشور با هزینه های حد‌‌اقلی 400 هزار تومانی د‌‌ر مهرماه94 و تورهای خصوصی‌تر پیش از آن با حضور برخی مد‌‌یران مشهور ایرانی، اجرای پروژه های کفشدوزک و wave توسط ذکا و حمایت USAID با هدف زنان و فمینیست در قالب کارگاه های کسب‌وکار، اجرای طرح زیگزاگ در کشور توسط نازنین زاغری و با حمایت سفارت انگلستان به منظور تربیت نیروهای رسانه ای ضدانقلاب و… نمونه هایی از این پروژه نفوذ دشمنان در سال های اخیر می باشد. متأسفانه این پروژه نفوذ، محدود به فعالیت دشمنان خارجی نشده است بلکه بعضی از مسئولین رسمی کشور در اجرای این پروژه همکاری داشته و شرکت ها و نهادهای مردمی داخلی مشخصی نیز به این پروژه کمک می کرده اند. از جمله ی این شرکت ها، شرکت «آتیه بهار» بوده است که توسط سیامک نمازی، پری نمازی(دختر عموی او) و بیژن خواجه‌پور(همسر پری نمازی) تأسیس گردید. این شرکت طیف وسیعی از برنامه ها و اقدامات را – از دلالی پروژه های نفتی گرفته تا مشاوره به سرمایه‌گذاران خارجی برای کسب سود بیشتر، برگزاری نمایشگاه و جشنواره عکاسی و تدریس اصول مدیریت و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز برای شرکت های بزرگ و… – در دستورکار خود قرار داده بود و با راه اندازی زیرمجموعه‌هایی برای این شرکت مادر از جمله “آتیه داده پرداز”، دایره اقدامات خود را در سطح کشور وسیعتر کرد. بیش از 30 بانک بزرگ کشور، 43 نهاد حاکمیتی، 14رسانه رسمی کشور و 38موسسه و شرکت خصوصی، خدمات سرویس‌دهی به گزارش دهندهان و مشترکان خود را به “آتیه داده پرداز” سپرده بودند! و با این حجم اطلاعات، این شرکت، بدون سر و صدا اشراف اطلاعاتی زیادی از پیامک‌های اپراتورهای مخابراتی کشور گرفته تا مجموعه داده‌های قریب به اتفاق بانک‌‌ها و موسسات مالی-اعتباری کشور را بدست آورده بود، به حدی که سیامک نمازی ادعا می کرد که: “شرکت آتیه بهار توانایى دارد تا نتایج انتخابات را پیش بینى کند”.

 

7. ترویج تجمل پرستی، خودخواهی و سبک زندگی غربی در حوزه هنر، رسانه و فضای مجازی کشور

یکی دیگر از نتایج ولنگاری حوزه رسانه و فضای مجازی کشور، ترویج پرسرعت مادی گرایی و آموزش تجمل پرستی و سبک زندگی غربی در سطح کشور می باشد. پیامدی که از یک طرف موجب عصبانیت اقشار ضعیف جامعه شده و از طرف دیگر موجب نهادینه شدن نگرش های مادی و احساس نیازهای کاذب و غیرمنطبق با سبک زندگی ایرانی-اسلامی بین خانواده ها و جوانان و نوجوانان کشور گردیده است! آگهی های بازرگانی صدا و سیما، بیلبوردهای شهری، فیلم های سینمایی، کلاس های موسیقی و زبان های خارجه و از همه مهم تر رفتارهای دور از شأن عده ای از بازیگران، ورزشکاران، مسئولین و دیگر افرادی که به نحوی الگوی جامعه به شمار می روند، همه و همه مستقیم و غیرمستقیم در نهادینه کردن خودپرستی و سبک زندگی تمدن منحطّ غربی نقش ایفا کرده است. آن چیزی که به رشد این معضل تأسف بار، سرعت شگفت آوری بخشیده است، ولنگاری فضای مجازی کشور بوده که جریانات معلوم الحال غرب زده و منفعت طلب در کشور بدون هیچ نظارت و برخورد قانونی لازم و با استفاده از دسترسی آسان و همگانی به اینترنت حتی در مناطقی که از نیازهای ضروری زندگی بعضاً محرومند، در حال ترویج سبک زندگی غربی می باشند. نمایش روزافزون شاخصه های زندگی خودپرستانه ی غربی در حدی بوده که اخیراً در خبرها شاهد افرادی هستیم که بعد از کشتن یک انسان با تصادف خودروی لاکچری شان، عربده می کشند که “کشتیم که کشتیم! دیه‌اش را می‌دهیم!”.

 

8. نفوذ و ارتباط گیری سفارت خانه های کشورهای اروپایی در حوزه هنر، سینما و فضای مجازی کشور(ارتباط های مشهود و غیرمشهود بعضی بازیگران، فیلمسازان، تئاترگردانان، شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و… با سفارت خانه های کشورهای غربی و شبکه های ماهواره ای آنان، فساد و ابتذال و هماهنگی رسانه های خارجی و برخی سلبریتی ها جهت هنجارشکنی های گوناگون علیه ارزش های دینی و ملی، نفوذ از طریق جاسوسانی همچون ارس امیری، گروه سینمایی هنر و تجربه، خانه هنرمندان، سازمان سینمایی، برگزاری هفته های فیلم اروپایی، کنسرتها، جشنواره های خارجی و حتی جشنواره فیلم فجر، نفوذ بهائیان و دیگر فرق ضالّه در تصمیم سازی حوزه هنری و رسانه ای کشور، خطر لابی های نفوذی در عرصه توزیع و پخش تولیدات رسانه ای کشور و…)

 

9. ترویج ابتذال، فحشاء و بی بندوباری در حوزه هنر، رسانه و فضای مجازی کشور (دسترسی آسان، سریع و کم هزینه و ترویج مدهای برهنگی، آموزش های جنسی، تفکرات فمنیستی، عشق های مثلثی، همجنس گرایی و مسائل ترنسکشوال ها، فیلم های سکس و پورنوگرافی، عضوگیری پارتی های شبانه، مواد مخدر و مشروبات الکلی، موسیقی ها و کنسرت های مبتذل و گروه های فسادی همچون هوی متال و… بین نوجوانان و جوانان کشور)

 

10. تولید و نشر شایعات، اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در جهت مقابله با ارکان نظام همچون سپاه پاسداران، قوه قضاییه و ارزش های ملی و دینی رسیدن به اهداف حزبی و جناحی و انتخاباتی با مدیریت کانال ها و شبکه های اجتماعی فعال در کشور، سلبریتی ها، روزنامه های زرد و سایت های خبری معلوم الحال (همچون ایام انتخابات و ماجراسازی هایی مثلِ دختر آبی و…)

11. ولنگاری نظارت بر محتواهای IPTV ها، VOD ها، سریال های پخشِ خانگی، سینماها و دیگر رسانه های رسمی و غیررسمی کشور (استفاده ی ابزاری از آزادی های جنسی، ابتذال و زنان در محتواهای تولیدی و تبلیغات های اینترنتی، وجود قانون های نظارتی دوگانه و چندگانه بین صدا و سیما، سینماها و IPTV و VODها، عدم توجه مسئولین به قانون نظارت و مدیریت صدا و سیما بر IPTV ها و…)

 

12. حمایت و اجازه فعالیت رسمی سخت افزارها و نرم افزارهای آمریکایی-صهیونیستی(همچون تولیدات شرکت های اپل، ماکروسافت، گوگل و شبکه های اجتماعی واتس آپ، اینستاگرام و…) در کشور و اجرا کردن رسمیِ دستورالعمل های آمریکا و سازمان های بین المللی همچون یونسکو، WSIS و… برای فضای مجازی کشور(مفاد سند2030، رفع فیلتر اینستاگرام، فعالسازی نسل های جدید اینترنت و…) و در مقابل واگذاشتن احکام صادره از رهبرمعظم انقلاب و اسناد بالادستی نظام

 

13. خروج سالانه ی میلیون ها دلار ارز از کشور جهت خرید اینترنت بین الملل بخاطر کوتاهی و یا منفعت طلبی بعضی مسئولین و افراد و شرکت های معلوم الحال در کشور، عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، توزیع انحصاری اینترنت در کشور توسط 10 Isp خاص، واگذاری بعضی بخش های حساس(از جمله شرکت ارتباطات زیرساخت) و پروژه ها و قراردادهای خاص(که احتمال خطرات امنیتی برای کشور در آن ها می رود) به بخش خصوصیِ داخلی و یا شرکت های خارجی(همچون امضای قرارداد بانک مرکزی با شرکت اینتل آمریکایی-صهیونیستی) و…

 

14. ترویج خشونت، کشتار و جنایت و انحرافات شدید عقیدتی در حوزه هنر، رسانه و فضای مجازی کشور (از طریق خرید و فروش اسلحه، ترویج خودکشی، قتل و جنایت، تولید و نشر شبهات گوناگون دینی و مذهبی بین جوانان و نوجوانان، ترویج پوچ گرایی و شیطان پرستی، ترویج فرقه های ضالّه و نوظهور، توهین به مقدسات اسلامی، ترویج گروه های تکفیری شیعه و سنی، ترویج عقاید باطل درون مذهبی توسط سخنرانان معلوم الحال و…)

 

15. ولنگاری در قانون گذاری و احکام قضایی به روز و مورد نیاز حوزه رسانه و فضای مجازی کشور (عقب ماندگی قانون از رشد تکنولوژی، عدم تولید پیوست های قانونی لازم برای تکنولوژی های آینده و…)

 

16. قانون شکنی قوانین و احکام قضایی صادره در حوزه رسانه و فضای مجازی توسط مسئولین و ساختارهای رسمی کشور و عدم برخورد قاطع دستگاه های قضایی، امنیتی و انتظامی با جرائم و تخلفات این حوزه (همچون فعالیت رسمی مسئولین نظام در شبکه فیلترشده ی توییتر به زبان فارسی و رپورتاژ خبری آنها در صدا و سیما، ترویج اینستاگرام، توییتر، تلگرام و… در ساختارهای دولتی و رسمی کشور، خرید و فروش و فعالیت مشهود دیش های ماهواره ای، فیلترشکن ها و…)

 

17. نقض قوانین و ارزش های دینی و ملی کشور توسط سایت های بزرگ و پرمخاطبِ داخلی همچون آپارات، کافه بازار، دیوار، دیجی کالا، شیپور، بیتوته (سایت های اول پربازدید کشور) و اجرای طرح براندازیِ ایجاد حاکمیت های دوگانه و… به علت عدم نظارت کافی و دقیق و نبود بازدارندگی قانونی

18. فعالیت گسترده ی شرکت های دارای مالکان خارجی در حوزه فضای مجازی کشور همچون اسنپ، MTN، بامیلو و… و یا نفوذ و واگذاری نرم افزارهای فعال داخلی مثل آپارات،کافه بازار به سرمایه گذاران خارجی

 

19. عدم حمایت کافی از نخبگان جوان کشور، تولیدکنندگان سخت افزاری، نرم افزاری و محتواییِ داخلی در جهت اهداف عالیِ نظام و در مقابل ایجاد بستر فعالیت سخت افزارها، نرم افزارها و محتواهای دشمنان خارجی در کشور و عدم اهتمام کافی مسئولین اجرایی به طرح های ملی خودکفایی در عرصه ی صنایع الکترونیک و دیجیتال کشور (برخلافِ توجهی که به فناوری های هسته ای و صنایع هوافضا در کشور گردید و موجب رشد جهشی و خودکفایی قابل توجهی در این عرصه ها شد)

 

20. ایجاد خطرات و تهدیدات گوناگون زیستی در حوزه بهداشت و سلامت کشور به خاطر ورود فناوری های جدیدی همچون دکلهای BTS، نسل های جدید اینترنت(5G و..)، امواج وای فای، تلفن های هوشمند و… که طبق بررسی های دقیق کارشناسی، هیچ کدام از این فناوری ها، تست های بیولوژیکی 20ساله خود بر سلامت انسان را طی نکرده و تنها برای تأمین منافع لابی های صهیونیستی به دنیا صادر شده اند. متأسفانه مسئولین ما نیز بدون توجه به این موضوع و فقط با اعتماد به استانداردهای مراکز بین المللی تحت سلطه ی استکبار، مجوز ورود این فناوری ها به کشور را صادر نموده اند! لازم به ذکر می باشد که طبق تحقیقات انجام شده، یکی از عوامل رشد عجیب سرطان ها و نرخ ناباروری در کشور، فعالیت همین فناوری های جدید در 20سال اخیر بوده است!

«به امید روزی که دیگر قتلگاهی را روایت نکنیم، ان شاءاللّه»

دریافت فایل Pdf سند

مقالات مرتبط

بعضی خواص در جهت تلاش عقیم دشمن، مسئله حجاب اجباری را مطرح می کنند! حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام اجتماعی بایستد

بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها (۱) بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و…

گزیده‌ای از بیانات نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در البرز درباره موسیقی و کنسرت: اجراشدن و نشدن کنسرت‌ها ربطی به بنده ندارد/ مطابق قانون عمل کنید

در روزهای اخیر، موضع‌گیری‌های مختلفی درباره موسیقی و مشخصاً برگزاری کنسرت‌ها از سوی برخی افراد اتخاذ می‌شود که بعضاً آن‌ها را منتسب به حضرت آیت‌الله…

پاسخ‌ها

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 60 دقیقه است