پوستر اینفوگرافیک جهت مقابله با معضل “سگ گردانی” (+ متن و تصویر)

مجمع امر به معروف و نهی از منکر استان البرز، پوستری را در ابعاد 50 * 50 سانتیمتر با موضوع معضل “سگ گردانی و سگ بازی” منتشر کرد که از طریف پیوندهای زیر قابل دریافت می باشد:

سگ گردانی:

ضد خدا:

همان طور که همه ی موجودات آفریده خدا هستند ولی خداوند متعال به مصالحی طبق احکام شرعی، خرید و فروش سگ(غیراز موارد خاصی همچون شکار، جرم یابی، نجات و…) را جایز نشمرده و پول حاصل از آن حرام اعلام کرده است و حتی برای تماس و نگهداری هرگونه سگ در خانه نیز کراهت شدید اعلام شده است.

در روایتی از امام صادق(ع) داریم که: خداوند حکیم موجودی نجس تروآلوده تر از سگ خلق نکرده است. (وسائل الشیعه،جلد1،ص163)

یا در روایت دیگری، امير مؤمنان(ع) می فرمایند: جز سگ شكارى يا سگ نگهبانى، خيرى در سگ‌ها نيست. (کافی،ج6،ص552)

ضد سلامت:

یکی از بیماری های سگ:

در روده سگ کٍرم کوچکی به طول چهار میلی متر به نام “تینیا ایکینوسکوس” است. وقتی از سگ مدفوع بیرون می آید، تخم های زیادی از این کرم همراه مدفوع بیرون می آید و به اطراف مقعد سگ می چسبد. سگ به وسیله زبانش آن تخم ها را به قسمت های دیگر بدنش منتقل نموده و همه جا را آلوده می کند. اگر یکی از این تخم ها به معده انسان وارد شود، مرض های گوناگونی تولید می کند که احیاناً منجر به مرگ می شود.

(مجله المنار، سال 6، ص 307)

ضد قانون:

ماده۴ـ در اجرای بندهای (۱۵) و (۲۰) ماده (۵۵) قانون شهرداری ـ مصوب ۱۳۳۴ـ شهرداری ها مکلفند: از پرورش، نگهداری و عبور دادن حیوان اهلی(بصورت پیاده)، در محدوده شهرهای با جمعیتِ بیش از(۵۰)هزار نفر ممانعت به عمل آورد.(تازه اگر سگهای خانگی را جزو حیوانات اهلی بدانیم که روشن است چنین نیست!)

نیروی انتظامی نیز در جهت حفظ حقوقِ شهروندی موظف است با هرگونه سگ گردانی و رفتارهای خلاف عفت عمومی در معابر و اماکن عمومی همچون پارک ها، وسائل حمل و نقل عمومی(همچون تاکسی، اتوبوس و مترو و…)، فروشگاهها و… برخورد نماید.

ضد فرهنگ:

محیط گرم خانواده یکی از ارکان اصلی در فرهنگی ایرانیان بوده است. متاسفانه در دهه های اخیر جریاناتی در کشور به سمتِ سبک زندگی غربی رفتند. سبکی که در آن نابودی خانواده، خیانت، فحشاء، تجاوز به حقوق زن و دیگر ناهنجاری های اجتماعی، از ثمرات این زندگی به ظاهر مدرن است. یکی از این مظاهر سبک زندگی غربی، انس با سگ به جای انس با انسانهاست در حدی که یکی از کارشناسان مسائل مربوط به آداب معاشرت مجله “ال” به زنی که دوست دارد ازدواج کند، سفارش می کند با سگ خود ازدواج کند.(کتابِ وندی شلیت)

ضد عقل:

روشن گردید که این رفتار:

خلاف دین اسلام و رضایت اهل بیت(ع) است!

خلاف قانون کشور عزیزمان است!

زمینه ساز بیماری های خطرناک است!

ضدّ فرهنگ اصیل ایرانی است!

مروِّج فرهنگ مبتذل غربی است!

     ضمناً، ترویج فرهنگ سگ گردانی و سگ بازی،

موجب گردیده در شرایطی که مردمانی حتی محتاج غذای شب شان هستند، هر روز خبرهایی مثل(پرستاری از سگ شما، تردمیل مخصوص سگ، آرایش سگ، مهد اختصاصی سگ، لباس های چندصدهزار تومانی سگ ها و…) باشیم!

حال بنظر شما،

آیا این کار عقلانی است؟

اگر مسلمانیم، آیا می توانیم جواب امام حسین(ع) را که در نامه خود به یزید، او را به خاطرِ

سگ بازی   شدیداً مذمت نمود، بدهیم؟

مقالات مرتبط

بعضی خواص در جهت تلاش عقیم دشمن، مسئله حجاب اجباری را مطرح می کنند! حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام اجتماعی بایستد

بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها (۱) بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و…

گزیده‌ای از بیانات نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در البرز درباره موسیقی و کنسرت: اجراشدن و نشدن کنسرت‌ها ربطی به بنده ندارد/ مطابق قانون عمل کنید

در روزهای اخیر، موضع‌گیری‌های مختلفی درباره موسیقی و مشخصاً برگزاری کنسرت‌ها از سوی برخی افراد اتخاذ می‌شود که بعضاً آن‌ها را منتسب به حضرت آیت‌الله…

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز: نهار ۵۰۰ میلیونی سفر رئیس‌جمهور به البرز قابل توجیه نیست / بازرسی استان ورود کند

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهر کرج، ضمن توصیه‌ی همگان به رعایت تقوای الهی، متّقین اعم از…

پاسخ‌ها

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 60 دقیقه است