نامه سرگشاده امت حزب الله استان البرز در پاسخ به نائب رئیس مجلس؛ علی مطهری

بسم الله الرحمن الرحیم

 

حامیِ نامحترمِ رفع حصرِ “سران فتنه ی سال88” یا بهتر بخوانیم “حامیان به آتش کشیدن پرچم امام حسین(ع)”

جناب آقای علی مطهری

بنظر می رسد سکوتِ ما امت حزب الله در پاسخ گویی به اظهارنظرهای مکرّر و مستهجن جنابعالی پیرامون رفع حصر سران فتنه ی 88 و حمایت از آنها و همچنین دیگر سخنان کم وزن شما در موضوعات مختلف(مذاکره با آمریکا، برجام، توهین به قوه قضاییه، توهین به ائمه ی جمعه ی کشور و…) موجب پیشروی نابخردانه تان در حیطه ای شده است که خط قرمز انقلاب اسلامی و جوانان مؤمن میهن اسلامی ایران است! حریمی که ایادی استکبار و منافقین و بعضی مسئولین خائن یا بی بصیرتِ بزرگتر از شما، بارها و بارها خواسته اند آن را بشکنند ولی هر بار سیلی جانانه ی ملت بصیر و مسلمانِ ایران آنها را متحیر کرده و عبرتگاهِ دیگر کودک صفتان تابعِ آنها شده است!

آقای علی مطهری به چند مورد از سخنان سخیف اخیرتان در ذیل اشاره می شود:

  1. ناگفته نماند استدلال برخی از افراد برای رفع حصر مشروط به عذرخواهی و توبه مبتنی است درحالی که این حرف هم به نظر من غلط است چراکه ممکن است آنها معتقد باشند دچار اشتباه نشده‌اند و دلیلی برای کار خود داشته باشند کمااینکه آنها اعلام کرده‌اند ما آماده محاکمه هم هستیم.
  2. اگر چنین چیزی(رفع حصر در سال ۹۶؛ بدون عذرخواهی و مبتنی بر تضمین‌هایی از سوی محصورین) باشد یک گام به جلو محسوب می‌شود و اقدام خوبی بوده است که باید انجام می‌شده است اما قطعا صدور بیانیه نمی‌تواند منافاتی با این شرط داشته باشد چراکه وقتی گفته می‌شود اقدامی علیه نظام انجام نشود به معنی آن نیست که افراد عقاید خود را هم به زبان نیاورند.
  3. من دقیقا نمی‌دانم بر چه اساسی این صحبت‌ها(طرح موضوع فتنه ۹۸) مطرح می‌شود شاید بهتر باشد از خود این افراد سوال شود که قرار است دوباره چه فتنه‌ای را برپا کنید؟! باید دید منظورشان از طرح چنین مباحثی چیست. لازم است همه مردم و سیاسیون متوجه باشند تا آلت دست این افراد نشوند.

آقای علی مطهری! شما به جای عذرخواهی از ملت و اصلاح این جملات یاوه تان، دوباره شروع به توهین کردن نسبت به دلسوزان انقلاب اسلامی کردید و آنها را بیماران روانی و سیاسی خواندید:

  1. عجیب است که عده ای بیمار روانی و سیاسی گفتند سخن من کنایه به رهبری بوده است، در حالی که اولاً ایشان نظر به دشمن خارجی داشتند و ثانیاً اساساً تعبیر «فتنه ۹۸» را به کار نبردند. اینها دوستان نادان ولایت فقیه هستند و به این اصل مهم ضربه می زنند. به قول شاعر: دشمن دانا به از نادان دوست.

لذا، گویا باید دوباره یک دور کتاب منطق(یک) را آموزش ببینید تا حداقل دلالت الفاظ را بفهمید! عجیب است که شما چگونه لفظ “فتنه” را تنها دالّ بر دشمنان داخلی می دانید؟[1]

و عجیب تر از آن، اینکه چگونه سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی را تنها ناظر به دشمنان خارجی دانسته اید؛ در صورتی که چند ثانیه بعد توصیه هایی را خطاب به ملت و مسئولین بیان داشته اند تا امثال شما در بازی دشمن قرار نگیرند؟[2]

 

اشکالی ندارد! اگر مبنا را همین فهم شما قرار دهیم باید بگوییم:

همین سخنان تان، ناقضِ اظهارت قانون شکنانه ی قبلی تان هست! اگر شما لفظ “فتنه” را مخصوصِ دشمنان داخلی و نه خارجی می دانید و مدّعی تطبیق عین کلمات با عینِ بیانات امام خامنه ای روحی فداه هستید پس این جملات را دوباره بخوانید تا بفهمید: سال88 فتنه ای وجود داشت و عده ای هم سرانِ آن فتنه بودند و خسارات نابخشودنی به ملت و انقلاب وارد کردند و بفهمید که دیگر نباید هوای رفعِ حصر سران فتنه ی88 در مخیله کوچکتان آن هم با آن تحلیل های موهون، خطور کند:

-“در ایّام فتنه در سال ۸۸ در اوّل کار، بنده یکی از این سران فتنه را خواستم و به او گفتم که آقاجان، این کاری که شما شروع کرده‌اید و دارید میکنید، دست بیگانه‌ها خواهد افتاد و دشمن از این استفاده خواهد کرد…گوش نکرد… وارد شدند؛ بعد دیدید از درونش چه درآمد؛ گفتند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است». خب، حالا عذر بیاوریم که اینها که یک مشت جوان بودند، یک چرندی، یک حرف بی‌ربطی گفتند؛ نه، این‌جوری نیست. اگرچنانچه در زیر عبای بنده کسی حرفی بزند که من با آن مخالفم، خب بایستی او را از زیر عبایم بیرون کنم؛ بایستی اعلام کنم که مخالفم وَالّا به‌حساب من گذاشته خواهد شد(31/5/95)

-در انتخابات سال ۸۸، آن کسانی که فکر میکردند در انتخابات تقلب شده، چرا برای مواجهه‌ی با تقلب، اردوکشی خیابانی کردند؟ چرا این را جواب نمیدهند؟ صد بار ما سؤال کردیم؛ نه در مجامع عمومی، نخیر، به شکلی که قابل جواب دادن بوده؛ اما جواب ندارند. خب، چرا عذرخواهی نمیکنند؟ در جلسات خصوصی میگویند ما اعتراف میکنیم که تقلب اتفاق نیفتاده بود. خب، اگر تقلب اتفاق نیفتاده بود، چرا کشور را دچار این ضایعات کردید؟ چرا برای کشور هزینه درست کردید؟ اگر خدای متعال به این ملت کمک نمیکرد، گروه‌های مردم به جان هم می‌افتادند، میدانید چه اتفاقی می‌افتاد؟ می‌بینید امروز در کشورهای منطقه، آنجاهائی که گروه‌های مردم مقابل هم قرار میگیرند، چه اتفاقی دارد می‌افتد؟ کشور را لب یک چنین پرتگاهی بردند؛ خداوند نگذاشت، ملت هم بصیرت به‌خرج دادند.(6/5/92)

 

لذا برای بارِ آخر، امت حزب الله با شما اتمام حجت می کند که در صورت تکرار چنین سخنان حرمت شکنانه ای نسبت به خط قرمزهای انقلاب اسلامی و یا حمایت از سرانِ فتنه 88 و یا توهین به دلسوزان انقلاب اسلامی و ملت مؤمن، بصیر و شریف ایران، باید هم در دادگاه الهی در محضر شهیدان از جمله استادِ شهید”مرتضی مطهری” پاسخگو باشید و هم در دادگاه انقلاب اسلامی در محضر امت حزب الله!

 

و السلام علی من اتبع الهدی

امت حزب الله استان البرز

 

[1] این کارهایی که در سال ۸۸ کردند، از ابتکارات جدید بود که ابتکار آمریکایی‌ها بود… انقلاب رنگی بود؛ درواقع کودتای رنگی، یک کودتای رنگی ناموفّق.(19/10/94)

این کسانی که شما بهشان میگوئید سران فتنه، کسانی بودند که دشمن اینها را هل داد وسط صحنه. البته گناه کردند. نبایستی انسان بازیچه‌ی دشمن شود؛ باید فوراً قضیه را بفهمد. اگر اول غفلتی کرده است، وسط کار وقتی فهمید، بلافاصله بایستی راه را عوض کند. خوب، نکردند. عامل اصلی دیگرانی بودند که طراحی کرده بودند، به خیال خودشان محاسبه کرده بودند. به گمان آنها بساط جمهوری اسلامی بنا بود جمع شود؛ نه فقط حقیقت دین، حتّی شعارهای دینی هم باقی نمانَد؛ برنامه این بود.(19/10/89)

و…

[2] “من هم به ملّت عزیزمان عرض میکنم این بیداری را حفظ کنید؛ اینکه اینها گفتند در سال ۹۷ ما چنین میکنیم، چنان میکنیم، و نقشه‌هایی را برای جمهوری اسلامی ابراز کردند -یعنی در واقع نقشه‌شان لو رفت- این ممکن است فریب باشد؛ ممکن است جنجال را برای سال ۹۷ بکنند، نقشه را برای سال ۹۸ بکشند؛ مِن‌باب مثال. همه باید حواسشان جمع باشد؛ به همه‌ی ملّت عرض میکنم… توصیه‌ی من به همه‌ی جوانهایمان، به همه‌ی مجموعه‌های گوناگون کشور، به همه‌ی اصناف کشور، به همه‌ی جریانهای سیاسی کشور این است که مراقب باشند به دشمن پهلو ندهند، مراقب باشند میدان را برای دشمن آماده نکنند؛ بیدار باشند. اگر ما غافل بشویم، ما به خواب برویم، همان دشمن ضعیف زهر خودش را خواهد ریخت؛ باید همه بیدار باشیم؛… به مسئولین کشور هم توصیه میکنیم تلاششان را مضاعف کنند؛ مراقب باشند فریب زبان‌بازی و ظاهرسازی دشمن را نخورند؛ مراقب باشند دشمن خبیث را که از در بیرون میکنند، از پنجره داخل نشود” (بیانات 21 آذرماه 1397 – امام خامنه ای روحی فداه)

مقالات مرتبط

بعضی خواص در جهت تلاش عقیم دشمن، مسئله حجاب اجباری را مطرح می کنند! حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام اجتماعی بایستد

بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها (۱) بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و…

گزیده‌ای از بیانات نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در البرز درباره موسیقی و کنسرت: اجراشدن و نشدن کنسرت‌ها ربطی به بنده ندارد/ مطابق قانون عمل کنید

در روزهای اخیر، موضع‌گیری‌های مختلفی درباره موسیقی و مشخصاً برگزاری کنسرت‌ها از سوی برخی افراد اتخاذ می‌شود که بعضاً آن‌ها را منتسب به حضرت آیت‌الله…

پاسخ‌ها

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 60 دقیقه است