بیانیه و طومار 10 متری مردم استان البرز نسبت به ولنگاری رسانه ها و فضای مجازی

جمع کثیری از مردم استان البرز بیانیه و طومار 10 متری نسبت به ولنگاری رسانه ها و فضای مجازی خطاب به مسئولان کشوری صادر و امضاء نمودند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم قوه قضائیه، دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر محترم شورای عالی فضای مجازی، دبیرمحترم شورای نگهبان، دبیر محترم کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، وزیر محترم ارتباطات، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

با صلوات بر محمد و آل محمد و عرض سلام خدمت جنابعالی
احتراماً، با توجه به روند قابل مشاهده در عدم رعایت مصوبات قانونی توسط مسئولین دولتی و ترویج محتوای مجرمانه و غیر اخلاقی در فضای مجازی و حوزه فرهنگ و هنر، به اطلاع می رساند وزارت ارتباطات برخلاف منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در رابطه با ضرورت نظارت بر فضای مجازی و تاکیدات معظم له در رابطه با اقتصاد مقاومتی که اولویت را حمایت از ظرفیت های داخلی بیان فرمودند و استفاده از کالای خارجی که دارای مشابه داخلی می باشد را جایز ندانسته اند، بیشتر ظرفیت پهنای باند اینترنت کشور را در این چند سال اخیر، بدون ممانعت در اختیار پیام رسان های خارجی و درحقیقت دشمنان ملت ایران قرار داده است، درصورتی که هزینه مربوط به اینترنت اختصاص یافته به پیام رسان های خارجی می توانست صرف حمایت از ظرفیت پیام رسان های داخلی گردد.
همچنین وزارت ارتباطات برخلاف دستور کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه(فیلترینگ) و مصوبات کلی شورای عالی فضای مجازی، مجوزِ رفع فیلترینگ برای سایت های تلگرام و اینستاگرام که علناً دارای صدها مورد محتوا و کانال های مجرمانه می باشند، صادر نموده است که این خود عدم رعایت قانون و قانون شکنی توسط مسئولین دولتی محسوب می گردد.
اخیراً مشاهده می شود بر خلاف تاکیدات معظم له عده ای در چند سال اخیر بعضاً با بهره گیری از فیلم نامه هایی با موضوع اقلیت های مذهبی یا تاریخ قبل از انقلاب، و یا با سرمایه سفارت خانه های خارجی اقدام به ساخت فیلم های سینمایی و سریال های خانگی که صراحتاً بر پایه عدم رعایت حجاب شرعی، روابط نامتعارف زن و مرد نامحرم و عشق های مثلثی بنا شده اند، نموده اند. همچنین جای تاسف عمیقی است تعداد زیادی از فیلم ها و سریال های حاوی منکرات متعدد مجوز اکران در سینما توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا عرضه و توزیع خانگی و پخش در فضای مجازی دریافت نموده اند.
اخیراً نیز در فضای مجازی برخی از سایت های دارای مجوز قانونی همچون آپارات (Aparat.com) بدون توجه دستگاه های نظارتی، برخلاف قانون اقدام به پخش فیلم های حاوی منکرات متعدد و برگزاری مسابقات رسانه ای گوناگون(همچون مسابقه ی اعجوبه ها) نموده اند که صراحتاً در آن ها، بی بندوباری، لودگی، رقص، بی حجابی، خوانندگی زنان، آموزش های جنسی و… در حال ترویج است. همچنین بعضی از این سایت ها همچون دیجی کالا و کافه بازار با فروش بخشی از سهام شان به سرمایه گذاران خارجی در واقع تبدیل به تقویت جریان نفوذ و بی بندوباری فرهنگی و سوددهی اقتصادی کلان برای آن ها شده است که بررسی دقیق حامیان مالی این سایت ها و روابط آن ها در وزارت ارتباطات و… را توسط مراجع نظارتی می طلبد تا دوباره شاهد فعالیت جاسوسانی همچون سیامک نمازی ها در کشور نباشیم.
متاسفانه به خاطر عدم رسیدگی مسئولین به این آشفتگی -و یا همان تعبیر مقام معظم رهبری، ولنگاری فرهنگی- شاهد فجایعی همچون خودکشی ها، قتل ستایش ها و هزاران فساد و انحراف فکری و اخلاقی در جامعه هستیم که این خود نشان دهنده ی اختلال در دستگاه های مربوطه در انجام وظیفه شرعی و قانونی خود در ممانعت از ترویج و اشاعه منکرات در جامعه اسلامی بوده و قطعاً کوتاهی دستگاه های نظارتی در انجام وظیفه جهت رعایت دستورات الهی و محافظت از آرمان شهداء، موجب شریک شدن مسئولین مربوطه در عذاب اخروی اشاعه دهندگان منکرات در جامعه خواهد بود.
شواهد متعددی نشان می دهد حرکت برنامه ریزی شده ای در حوزه فضای مجازی، سینما و سریال های خانگی و … در کشور با مشارکت برخی از دشمنان و سفارت خانه های کشور های معاند در جریان است که مجمع امر به معروف و نهی از منکر استان البرز قبل از آن که دیر شود، در این برهه از تاریخ نظام جمهوری اسلامی، ضرورت جدی ورود قوه قضائیه برای برخورد با هر نوع قانون شکنی در مورد مصوبات قانونی در رابطه با فضای مجازی و مروجان منکرات در حوزه سینما و هنر (چه دولت و چه مردم) و ورود دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی همچون وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه و … جهت شناسایی عوامل سایت های مروج منکرات و حامیان دولتی و خصوصی آن ها و ارزیابی و رصد تهیه کنندگان، کارگردانان و نویسندگان چند سال اخیر فیلم نامه های سینمایی و سریال های خانگی مبتذل را اعلام می نماید و درخواست رسیدگی فوری به این مطالبه برحق مردم را از مسئولین دارد.
در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، حکومت دیکتاتوری پهلوی، هنر را مانند جشن هنر شیراز به برهنگی تعریف می نمود. با توجه به گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز تعریف برخی از مسئولین از کلمه فرهنگ و هنر مطابق نگاه اسلامی نیست، امروز نیز فرهنگ و هنر در نگاه برخی از مسئولین، ساخت فیلم ها و برگزاری تئاترهایی با مضمون عشق های مثلثی با بازی بی هنران بدحجاب و برگزاری کنسرت های موسیقی مختلط به سبک غربی است. آیا نگاه صاحبان واقعی این کشور یعنی شهداء به فرهنگ و هنر نیز این گونه بوده است؟ آیا توصیه امام راحل (ره) و شهداء که خود بزرگترین هنرمندان تاریخ بشری بوده اند، به ترویج فرهنگ حجاب و شهادت و حفظ ارزش های انقلابی این گونه بوده است؟ آیا ترویج بدحجابی یا همان بی حجابی و موسیقی مختلط غربی ضد ارزش های اسلامی نیست؟ و این یعنی بی فرهنگی و بی هنری به جای فرهنگ و هنر نشسته است.
ما به عنوان آمرین به معروف و ناهیان از منکر استان البرز از مسئولین فرهنگی و قضایی کشور خصوصاً وزیر ارشاد و ریاست قوه قضائیه سؤال می کنیم:
1- اگر منکراتی همچون ترویج بی حجابی، رقص مختلط زنان و مردان، آوازه خوانی زنان با حرکات زننده، نمایش استفاده زنان از آلات موسیقی طبق قانون جرم محسوب می شود و طبق شرع حرام است، چرا به این گونه فیلم ها اجازه تولید و پخش داده می شود و چرا استاندارد دوگانه برای صدا و سیما و سینما در کشور وجود دارد؟!
2- اگر همچنان که به زبان می آورید، در عمل هم معتقد به قانون هستید، چرا نسبت به حمایت از تولیدات داخلی و توان جوانان مؤمن میهن اسلامی مان کوتاهی کرده و به جای آن ها از تولیدات نفوذی صهیونیستی در عرصه های مختلف از جمله در حوزه فضای مجازی(همچون تلگرام و اینستاگرام) حمایت نموده و برخلاف قانون آن ها را رفع فیلتر نموده اید به طوری که معاون وزیر خارجه آمریکا هم از اقدام شما تقدیر کرد؟ چرا حاکمیت صدا و سیما در نظارت بر رسانه های برخط که قانون است، رعایت نمی شود؟
3- اگر شما دلسوز کودکان پاک و معصوم این کشور هستید، چرا نسبت به شبیخون فرهنگی دشمنان که توسط رسانه های مختلف در داخل کشور ما به کمک نیروهای نفوذی شان درحال فعالیت هستند، نظارت و مقابلة قابل قبولی نداشته و از آن ها جلوگیری نمی کنید؟ چرا صدها کانال و صفحه اینترنتی مستهجن و ضاله با ساده ترین جستجو در فضای اینترنت کشور قابل دسترسی است؟ چرا قبل از اینکه تا روستاها هم اینترنت پرسرعت را بکشید و دست هر کودک ما یک تبلت بدهید، قوانین کامل و پیوست های فرهنگی لازم را برای آن در کشور ایجاد نکردید؟ این ولنگاری حتی در کشورهای غربی هم نایاب است!!!
4- چرا علی رغم دستورات صریح و متعدد رهبر معظم انقلاب نسبت به رفع وابستگی کشور در حوزه فضای مجازی، شبکه ملی اطلاعات را راه اندازی نکرده اید و بجای آن بخاطر خرید پهنای باند هر سال هزاران دلار از کشور ارز خارج می کنید؟ چرا با مسببان جریان نفوذ و جاسوسی در حوزه فضای مجازی کشور که افرادی همچون نزار زاکا و… را به کشور راه داده و به جلسات تصمیم گیری دعوت می کردند، برخورد قانونی صورت نمی دهید؟
5- آیا به جای خارج نمودن این مقدار ارز، نمی توانستید با آن از شبکه های اجتماعی داخلی که توسط جوانان مؤمن میهنمان مدیریت می شوند، حمایت کنید؟ پس چرا نکردید و نمی کنید و بجای آن 60% پهنای باند کشور را به فعالیت های یکی از شبکه های صهیونیستی یعنی تلگرام اختصاص دادید؟
6- به خاطر کوتاهی های شما مسئولین نسبت به ولنگاری فضای مجازی، هر لحظه شاهد دزدیده شدن هزاران اطلاعات از داخل کشورمان هستیم که هرکدام می تواند مشکلات امنیتی متعددی در آینده برای کشور ایجاد کند که اغتشاشات96 نیز نمونه ای از آن بود. شما می بایست به ملت و رهبری و شهدا پاسخگو باشید که اگر مدافع حریم این مردم و نظام هستید، پس چرا طبق نظر دشمنان 10 بند دستوری رئیس جمهور آمریکا را از سال91 در داخل کشور اجرا نموده ولی همچنان فرامین مقام معظم رهبری به شورای عالی فضای مجازی روی زمین مانده است؟
7- شما که با کوتاهی هایتان این همه خسارت مادی و معنوی به کشور وارد ساخته اید، نسبت به هجمه های آینده دشمنان همچون دنیای پیچیده بلاک چین و ارزهای دیجیتالی، اینترنت ماهواره ای رایگان که علناً زیرپا گذاشتن استقلال کشور و حاکمیت نظام است، چه برنامه ای دارید؟
امت حزب الله استان البرز در انجام وظیفه شرعی و قانونی خود، بر خود لازم می دانند، ابتدا به مسئولین مربوطه تذکرات لسانی و کتبی خود را اعلام نمایند، تا مسئولین دغدغه مند با توجه به وجود معضلات عدیده فرهنگی در کشور طبق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل نمایند. در غیر این صورت امت حزب الله به پیروی از راه شهیدان انقلاب و حافظان حریم اهل بیت (سلام الله علیهم اجمعین) با پاسداری از حریم ولایت و حفظ خطوط قرمز نظام اسلامی، به وظیفه شرعی و قانونی خود در ادامه دادن راه امام حسین (سلام الله علیه) در امر به معروف و نهی از منکر به مسئولین عمل خواهد کرد. قطعاً اختلال موجود در عملکرد صحیح دستگاه های نظارتی مربوطه تبعات سنگین قضایی و اجتماعی برای مسئولین آن دستگاه ها خواهد داشت.

مجمع امر به معروف و نهی از منکر استان البرز

 

مقالات مرتبط

بعضی خواص در جهت تلاش عقیم دشمن، مسئله حجاب اجباری را مطرح می کنند! حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام اجتماعی بایستد

بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها (۱) بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و…

گزیده‌ای از بیانات نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در البرز درباره موسیقی و کنسرت: اجراشدن و نشدن کنسرت‌ها ربطی به بنده ندارد/ مطابق قانون عمل کنید

در روزهای اخیر، موضع‌گیری‌های مختلفی درباره موسیقی و مشخصاً برگزاری کنسرت‌ها از سوی برخی افراد اتخاذ می‌شود که بعضاً آن‌ها را منتسب به حضرت آیت‌الله…

پاسخ‌ها

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 60 دقیقه است