تجمع 97 آمرین به معروف و ناهیان از منکر استان البرز (+ دریافت صوت مراسم)

بسم رب الشهداء و الصدیقین

تجمع سال97 آمرین به معروف و ناهیان از منکر استان البرز به همت مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان و سازمان فرهنگی-ورزشی شهرداری کرج دیروز پنجشنبه22شهریورماه با حضور خانواده شهید امر به معروف و نهی از منکر استان، شهید محمود توفیقیان و خانواده اولین شهید مدافع حرم استان،شهید محسن کمالی دهقان و با حضور بعضی مسئولین و اقشار گوناگون امت مسلمان و پیرو سیدالشهداء علیه السلام استان البرز در مصلی امام خمینی(ره) کرج برگزار گردید.

این تجمع در استان البرز در سال1397 با تلاش مردمی در دهه ی امر به معروف و نهی از منکر جهت پاسداشت مهمترین واجب الهی و شهدای گرانقدر این دستور مترقی اسلام برگزار گردید.

این مراسم از ساعت 9:30 صبح با قرائت قرآن کریم توسط قاری محترم جناب آقای علی جهانگیری آغاز شد. سپس حجت الاسلام انصاری مسئول محترم مجمع رهروان استان البرز با اشاره قیام امام حسین(ع) با بیان اینکه امر به معروف به عنوان یکی از فرایض اسلامی می تواند بن بستهای اجتماعی را به مسیر رشد و تعالی تبدیل کند بیان داشتند: آمران به معروف همچون طبیبان دلسوزی هستند که دغدغه آنها اصلاح و درمان جامعه است.
وی افزود: دشمن همه تلاش خود را به کار بسته است تا جوانان و آینده سازان کشور دچار گرفتاریهای اخلاقی شوند و جامعه اسلامی را از مسیر رشد و ترقی منحرف سازند که جامعه آمران به معروف می توانند مانع رسیدن دشمن به اهداف شوم خود شوند.


حجت الاسلام انصاری تذکر لسانی را از ساده ترین و تاثیرگذارترین روشهای امر به معروف عنوان کرد و گفت: جلسات منظم و آموزشهای لازم برای کیفیت بخشی به فریصه امر به معروف از برنامه های اصلی مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان است.

سپس حجت الاسلام وکیل پور با بیان سیره ی شهداء به ارائه مباحث مهمی از وظایف مؤمنین در این زمان پرداختند و قریب به مضمون بیان داشتند که:

دشمنان به دنبال این هستند مردم نسبت به هم بی تفاوت شوند ولی شهداء این طور نبودند… آن ها دردِ مردم را داشتند، وقتی درمانده ی تنهایی را می دیدند که کسی را ندارد (همچون شهید بابایی) او را با خود می بردند و رسیدگی اش می کردند…شهید باکری که خود شهردار بود، چنین بود، معلم آزادگان جناب آقای ابوترابی نیز در زندان های عراق نیز چنین بود، ولی امروز دشمنان می خواهند فرهنگی را در جامعه ترویج دهند که “فرهنگِ به من چه، به تو چه” نام دارد!!! هرکسی یک هندزفری به گوشش بزند و سرش تو تبلت خودش باشد و فقط خود را ببیند و نسبت به هم بی تفاوت!!! اما شما بیایید در مقابل با آنها این جمله ی وصیت نامه شهید بی سر محمد ابراهیم همت را به در و دیوار شهر بزنید که:

“ما در قبال تمام کسانی که به گناه کشیده می شوند، مسئولیم”!!!

 

سپس حجت الاسلام حمیدی شاعر گرانقدر اهل بیت(ع) دو شعر را تقدیم به حضرت سیدالشهداء علیه السلام و شهدای سرافراز مدافع حرم کردند.

سپس این تجمع که با یادِ شهید امر به معروف و نهی از منکر استان البرز شهید محمود توفیقیان عجین شده بود، میهمان سفره ی معنوی این خانواده ی گرانقدر شد و برادر شهید توفیقیان به بیان خاطراتی از شهید پرداختند.

با حضور حجت الاسلام انصاری و حجت الاسلام ذوالنور نماینده محترم شهر مقدس قم در مجلس شورای اسلامی، با اهدای قرآنی حکیم با یادداشت ویژه ی نماینده ی محترم ولی فقیه در استان حضرت آیت الله حسینی همدانی(حفظه الله) به خانواده محترم توفیقیان از جایگاه این شهید عزیز تجلیل شد.

سپس حجت الاسلام ذوالنور مطابق با شعارِ امسال تجمع یعنی “آمران به معروف و ناهیان از منکر، لشکر مطالبه گری ولایت” به بیان مباحثی پیرامون اهمیت این واجب الهی و ارتباط آن با مسائل کشور پرداختند. از جمله مباحث مهم نماینده محترم شهر مقدس قم در مجلس شورای اسلامی بدین شرح بود:

 1. فلسفه ی قیام حضرت سیدالشهداء علیه السلام در نامه حضرت به محمد بن حنفیه بیان شده که نشان می دهد، اصلاح امت پیغمبر اکرم(ص) تنها با امر به معروف و نهی از منکر بدست خواهد آمد.
 2. شناخت، یکی از مهمترین لوازم انجام این فریضه ی الهی است لذا می بایست جهت کسب این آموزش ها اهتمام کافی صورت گیرد.
 3. اگر همچون شهید میثمی ها زندگی کنیم، بر جامعه نیز تأثیر خواهیم گذاشت. اگر خودمان به انجام معروفات و ترک منکرات پایبند باشیم، سخن مان بر دیگران نیز تأثیرگذار خواهد بود.
 4. در قدیم، قانون امر به معروف و نهی از منکر نداشتیم ولی بحمدالله با تلاش بعضی از دوستان مجلس دوره نهم این قانون تصویب شد ولی متاسفانه بعد از تصویب، آقای رئیس جمهور طی نامه ای خواستند که جلوی اجرای این قانون گرفته شود! ما نیز در این دوره پیگیر اجرای این قانون هستیم. کار که به اینجا میرسد عده ای مأیوس می شوند و عقب نشینی می کنند در صورتی که وظیفه امر به معروف و نهی از منکر اینجاها خیلی شدیدتر و مهمتر می شود!
 5. باید باور کنیم که ما در این دنیا تنها یک وظیفه داریم و آن بندگی است. نباید به این فکر کنیم که نتیجه مدنظر ما بدست نیامد بلکه باید ببینیم در هر شرایطی وظیفه ما در دادگاه الهی چیست و به آن عمل کنیم! نباید به این فکر کنیم که اگر به وظیفه مان عمل کردیم و فلان مسئولین از ما حمایت نکردند، چه میشود! چرا که ما برای انجام وظیفه الهی مان عمل میکنیم نه برای مسئولین! لذا هر چه وضعیت بدتر شود، تازه وظیفه ی ما سنگین تر خواهد شد!
 6. بعضی میگویند چرا رهبری برخورد نمیکند؟!! باید به این افراد گفت: رهبری با چه چیزی دقیقاً برخورد کند؟ دو قوه را می سپاریم به کسانی که از مطالبات رهبری فاصله دارند و بعد میگوییم رهبری برخورد کند! ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بأنفسهم…
 7. بعضی میگویند چرا هیچ کدام از رئیس جمهورهای ما بعد از انقلاب عاقبت به خیر نشدند؟ باید بگوییم: چه کسی گفته نشدند؟ شهید رجایی عاقبت به خیر شد! چون عبد بود! چون در مقابل ولایت “أنا رجل” نداشت! امروز هم اگر رئیس جمهورها این چنین بودند همان طور خواهد شد!
 8. اگر رهبری فرمودند من به مذاکرات خوشبین نیستم ولی بعد رئیس جمهور مصاحبه می کند و میگوید در عالم دیپلماسی خوش بینی و بدبینی ملاک نیست، واقع بینی مهم است و من به نتیجه مذاکرات خوشبینم!!! نتیجه این می شود که می بینید! حالا هم مثل روضه خوان ها میگوید: پشت دولت را خالی کردن با وفای عباس(ع) نمی سازد! آقای رئیس جمهور! شما اول ثابت کن امام حسین(ع) هستی بعد از دیگران انتظار داشته باش!
 9. آقای رئیس جمهور چرا قبول نمی کنید وضعیت موجود بخاطر بی تدبیری های شما رخ داده؟ چرا خطوط قرمز رهبری را شکستید که وضعیت برجام به اینجا ختم شد؟ چرا هزینه ی سوء عمل شما را مردم را بدهند و آن وقت تازه گردن دیگران می اندازید؟ ما که نمی توانیم ببینیم و نهی از منکر نکنیم!
 10. چرا صرافی ها را خراب کردید و کار را به ۳تا صرافی سپردید؟ ما از پشت پرده ی این صرافی ها باخبریم!
 11. چرا کوتاهی های خودتان را گردن رهبری می اندازید؟
 12. مجلس باید سامانه ی جامع و هوشمندی را ایجاد کند که تمام عملکرد نمایندگان برای عموم مردم روشن و شفاف قابل بررسی و مشاهده باشد.

در نهایت هم با اقامه ی نماز ظهر و عصر و قرائت بیانیه پایانی تجمع، مطالبات مردم استان البرز از مسئولین و مردم بدین شرح اعلام گردید:

بسم الله الرحمن الرحیم

رسولُ اکرم صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم : لَتَأمُرُنَّ بِالمَعروفِ ولَتَنهُنَّ عَنِ المُنکَرِ ، أو لَیَعُمَّنَّکُم عَذابُ اللّه .

یا امر به معروف و نهى از منکر مى‏کنید ، یا عذاب خدا همه شما را فرا مى‏گیرد !

وسائل الشیعه : 11 / 407 / 12 منتخب میزان الحکمة : 376

از مکتب ارباب مان حسین علیه السلام فرا گرفته ایم که اگر معامله ی بین جان و حفظ اسلام شد، آنچه باید باید خریده شود: اسلام است. حسين بن على عليه‏السّلام، به ما فهماند كه براى دنياى اسلام در شرايطى که قدرتها فساد مى‏پراكند و دستگاه ها انسانها را به سمت نابودى و فناى مادّى و معنوى مى‏كشاند، مبارزه با اصل قدرت طاغوتى و اقدام براى نجات انسانها از سلطه شيطانى و اهريمنى اين قدرت، واجب‏ترين كارهاست. این آن وظیفه ای است که می بایست بقیه کارهای خیر را در مقابل این وظیفه کنار گذاشت و به این امر اهتمام ورزید ولو با ریخته شدن خون پاک ترین مقربان خدا…

آری، امروز نیز ما در زمانی به سر می بریم که نشانه های فرهنگ و تمدن خبیث و شیطانی غرب و استکبار، دنیا را پر کرده و حتی باید تأسف خورد که متاسفانه در کشور نیز این تفکرات منحطّ در ذهن و فکر عده ای از مسئولین و متعاقباً اقشاری از مردم رسوخ و نفوذ کرده است تا جایی که اخیراً عده ای از این دلدادگان شیطان بزرگ آمریکا در داخل کشور با وقاحت تمام صریحاً به ابراز این افکار پلید و مقابله ی با ارزش های اصیل انقلاب اسلامی در رفتار و گفتارشان می کنند. جای تأسف است که این دشمنی با نظام را با استفاده از اموال و امکانات و جایگاه هایی می کنند که به برکت انقلاب اسلامی و خون هزاران شهید بدست آورده اند یا بهتر بگوییم ظالمانه غصب کرده اند چون عهد شهدا با ما چیز دیگری بود!

لذا آمران به معروف و ناهیان از منکر استان البرز اعلام می کنند که:

 1. تمام دشمنان خارجی و کاسه لیسان داخلی آن ها بدانند، که ما فرزند محرم و عاشوراییم و اگر قرار به معامله ی ارزش ها و احکام مقدس و نوین اسلام با جان هایمان باشد، آن چیزی که کف دست خواهیم گرفت و به جنگ با شما خواهیم آمد، قطرات خون هایمان خواهد بود!
 2. طبق فرموده رهبر عزیزمان امام خامنه ای مدظله العالی به تمام مسئولین دولتی اعلام می کنیم، که تا جایی که دولت طبق قوانین و ارزش های نظام اسلامی عمل کرده و در مسیر خدمت به مظلومان و مستضعفان و مردم کشور باشد، ما نیز آماده ی هر نوع کمک و حمایت از دولت جمهوری اسلامی هستیم ولی اگر بخواهند که اهدافی دیگر را دنبال کنند بدانند که نه تنها به آن اهداف شوم نخواهند رسید بلکه طبق مشیت الهی به میز محاکمه ی سختِ دنیوی و اخروی خواهند آمد.
 3. به قوه مقننه و نمایندگان مجلس نیز میگوییم: یادتان باشد اولاً چیزی به پایانِ مدت زمان حضور شما در مجلس نمانده است، لذا وقت را برای خدمت به مردم و نظام اسلامی که پای آن سوگند خورده اید را از دست ندهید ثانیاً شما موظف به تصویب قوانینی مطابق با منافع و ارزش های نظام و نظارت بر اجرای آن هایید، لذا منفعت خواهی شخصی و گروهی را رها کنید و بدانید در غیر این صورت نمی توانید پاسخگوی حضرت سیدالشهداء(ع) باشید.
 4. از قوه محترم قضاییه می خواهیم که طبق فرامین صریح رهبر معظم انقلاب، صریح، سریع و قاطعانه با تمام متخلفان قوانین کشور چه در سطح کارگزاران نظام، چه در سطح مسئولین دیگر و چه در سطح عموم مردم، برخورد لازم و صحیح را صورت دهند و یادشان باشد که کوتاهی در اجرای دستورات ولی امر مسلمین موجب سوء عاقبت خواهد شد.
 5. به خودمان یعنی به مردم نیز باید یادآور شویم: دوری از دستورات خداوند و انجام گناهان و منکرات در جامعه جز ضرر به زندگی دنیوی و اخروی فرد و جامعه بهره ای برای ما نخواهد داشت. ضمنا همه ی مردم می بایست انجام بزرگترین واجب مترقیِ الهی یعنی امر به معروف و نهی از منکر را حق خود دانسته و در هر سطح و هر شکلی از معروفات و منکرات اقدام به انجام این فریضه نمایند.در پایان تعدادی از مصادیق مطالبات مردم مسلمان البرز در این 5بند که بیان گردید، اعلام میشود:
 6. اجرای سند منحسوس 2030 منسوب به سند توسعه پایدار می بایست به طور کامل یعنی تمام 17 بند آن در کشور متوقف شده و قوه مقننه و قوه قضاییه می بایست با اجرای این سند و دیگر اسناد استعماری همچون سند آب و هوایی پاریس، پالرمو، Fatf و… برخورد جدی داشته و وزرایی را که با توهین به مجلس شورای اسلامی و اسناد بالادستی و قوانین نظام خودمختار این اسناد را امضاء کرده و تعهد داده اند به مردم معرفی شده و تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.
 7. شفافیت آرای نمایندگان حق مردمی است که فردی را به عنوان نماینده ی خود به مجلس فرستاده اند و اینکه بعضی از نمایندگان با این موضوع مخالفت کرده اند، قابل قبول نبوده و تمام نمایندگان می بایست ساختاری را مشخص کنند که عموم مردم بتوانند بر عملکرد ایشان در مجلس نظارت کرده و نمایندگان نیز پاسخگوی عملکرد خود باشند.
 8. این که بعضی از وزرا همچون وزیر ارتباطات و دیگر مسئولین صریحاً بر خلاف حکم مراجع قضایی و امنیتی کشور عمل کرده و با توجیهات رسانه ای می خواهند به نوعی افکار مردم مسلمان کشور را فریب دهند، باید بدانند اولاً در این کشور هیچ یک از مردم حتی با سلیقه های مختلف، از فساد و فحشاء و ایجاد فضای امن برای دزدان و کلاهبردان و تروریست ها حمایت نخواهند کرد! ثانیاً اینکه چند نرم افزار صهیونیستی و آمریکایی همچون تلگرام و اینستاگرام و… مجرای هرنوع جرم و جنایت و ابتذال در کشور بوده و مسئولین به جای پاسخگویی نسبت به کوتاهی های خود در ایجاد شبکه ملی اطلاعات که موجب ارزان شدن هزینه های اینترنت مردم و حفظ امنیت کشور خواهد شد، قتلگاهی را برای کودکان و نوجوانان کشور به وجود آورده و با ولنگاری در فضای مجازی بخواهند به اهداف شوم سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و امنیتی خود برسند، به هیچ وجه ملت ایران را آرام نخواهد کرد و طبق وعده ی الهی در آینده ای نزدیک مفتضح ملت خواهند شد!
 9. در زمانی که معیشت مردم مخصوصاً اقشار مستضعف در سختی فراوانی قرار دارد، مسئولین اجرایی کشور می بایست پاسخگوی عملکرد خود مخصوصاً در حوزه اقتصاد مقاومتی باشند و اینکه با ایجاد حواشی بسیار مضحکی همچون مسئله کنسرت ها و… بخواهند افکار عمومی را منحرف کنند، کار شایسته ای نیست. ضمناً وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز باید پاسخگوی ابتذال موجود در صحنه های تئاترها، انتشار و نمایش فیلم های خلاف عفت عمومی و فرهنگی ملی و اسلامی در سینماها و شبکه های خانگی و شروع به کار کنسرت های خیابانی باشد!
 10. مردم استان البرز در سال گذشته چندین بار مطالباتی را از شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی کتباً ارسال کرده است و این آخرین باری است که با اعضای محترم این شوراها اتمام حجت می کند که :

بعد از این همه مطالبات خصوصی و عمومی رهبر معظم انقلاب از تک تک افراد شما و مطالبات عمومی مردم و حتی طبق بررسی انجام شده شکایات فراوانی از اقشار مختلف مردم در دستگاه قضایی نسبت حوادث فاجعه آمیز ناشی از ولنگاری فضای فرهنگی و هنری و ولنگاری فضای مجازی و رسانه ای کشور، دیگر چه عذر و بهانه ای در درگاه الهی و وجدان ملت ایران و آینده ی تاریخ خواهید داشت؟

چرا هیچ پاسخی را بعد از این مطالبات استان البرز برای این مردم عزیز بیان نداشتید؟

لذا برای بار آخر هشدار می دهیم تک تک مطالبات رهبر معظم انقلاب که در احکام صادر شده شوراها و… مرقوم شده همچون : جلوگیری از فیلترشکن ها و شبکه های اجتماعی خارجی همچون تلگرام و اینستاگرام، نظارت کامل صداوسیما بر تمام رسانه های برخط، ایجاد شبکه ی ملی اطلاعات، ایجاد اینترنت پاک و جلوگیری از تمام مصادیق محتواهای مجرمانه، جلوگیری از ارزهای مجازی، نظارت جدی بر محتوای سینماها و تئاترها، جلوگیری از اجرای اسناد منحسوس استکبار جهانی همچون2030، نظارت دقیق بر انتصاب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و وضعیت فرهنگی دانشگاه ها، نظارت دقیق بر ترددهای سازمان های جهانی به داخل کشور، توجه جدی به وضعیت معلمان، دانشگاه فرهنگیان، مرکز استعدادهای درخشان و اجرای سند مهم تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه جامع علمی کشور و… می بایست سریعاً پیگیری شده و گزارش آن به طور شفاف به ملت ایران مخصوصاً مردم عزیز استان البرز ارائه گردد.

 والسلام علی من اتبع الهدی و لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم


در ادامه نیز می توانید فایل های صوتی این تجمع را از بخش زیر دریافت نمایید:

مقالات مرتبط

بعضی خواص در جهت تلاش عقیم دشمن، مسئله حجاب اجباری را مطرح می کنند! حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام اجتماعی بایستد

بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها (۱) بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و…

گزیده‌ای از بیانات نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در البرز درباره موسیقی و کنسرت: اجراشدن و نشدن کنسرت‌ها ربطی به بنده ندارد/ مطابق قانون عمل کنید

در روزهای اخیر، موضع‌گیری‌های مختلفی درباره موسیقی و مشخصاً برگزاری کنسرت‌ها از سوی برخی افراد اتخاذ می‌شود که بعضاً آن‌ها را منتسب به حضرت آیت‌الله…

پاسخ‌ها

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 60 دقیقه است