امام‌جمعه کرج: راهکار اصلاح مفاسد اداری و اجتماعی، اهتمام در اجرای قانون امربه‌معروف و نهی از منکر است

جلسه ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد زرگر، دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر کشور، عصر امروز در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، برگزار شد.

در این جلسه، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، با گرامیداشت ایام مبارک اعیاد شعبانیه، بیان داشت: اقامه صلات و حدود و توسعه‌ی امربه‌معروف و نهی از منکر، وظیفه‌ای است که با تشکیل حکومت اسلامی، بر حاکم لازم می‌گردد.

وی گفت: اگر مسئولی در وظایف محوله‌ی خود کوتاهی کند و نتیجه‌ی این کوتاهی ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی و فقه شیعی باشد، مرتکب منکر شده است.

امام‌جمعه کرج خاطرنشان ساخت: با توجه به بافت جمعیتی خاص استان البرز و فرقه‌ها و افکار موجود در استان، اهمیت امربه‌معروف و نهی از منکر در این استان بیشتر هویدا است؛ لذا کار بیشتر و مضاعفی را نیز می‌طلبد و مسئولین باید با انسجام و حمیت بیشتری وارد این موضوع شده و عمل کنند.

آیت‌الله حسینی همدانی اظهار داشت: یکی از روش‌هایی که دشمنان برای تضعیف نظام اسلامی به کار بسته‌اند، آلوده کردن فضای اجتماع و توسعه‌ی مفاسد است و هیچ‌کس نباید بگوید که این به ما ارتباطی ندارد.

وی افزود: البته می‌بینیم که همین روزها بعضی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، برای جذب رأی افرادی خاص، در سخنرانی رسمی خودشان، بی‌اعتقادی خود به اصل امربه‌معروف و نهی از منکر را اعلام می‌کنند و می‌گویند “امربه‌معروف و نهی از منکر، بحث مردم با مردم نیست، بلکه بحث مردم با مسئولین است” که دقیقاً برخلاف دستور صریح قرآن کریم است.

وی راهکار اصلاح مفاسد اداری و اجتماعی را اهتمام در اجرای قانون امربه‌معروف و نهی از منکر دانسته و خاطرنشان ساخت: متأسفانه قانون امربه‌معروف و نهی از منکر که با رفت‌وبرگشت‌های فراوان، بالاخره به تصویب مجلس رسید، هنوز با اهتمام اجرایی مناسبی در دستگاه‌ها همراه نشده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تصریح کرد: هرچند دستگاه‌ها با فرازوفرودهایی که دارند، در زمینه‌ی امربه‌معروف و نهی از منکر فعالیت‌هایی دارند، اما با توجه به هجمه‌ی سنگین دشمن در حوزه‌ی مفاسد اجتماعی و اداری و اخلاقی، باید با قوه‌ی بیشتری در این زمینه ورود کرد.

وی تأکید کرد: تشکیل شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های دولتی یکی از وظیفه‌های استانداری در این رابطه است که جلساتی برگزارشده اما باید توجه داشت که آنچه گزارش عملکرد واقعی در حوزه‌ی امربه‌معروف و نهی از منکر است، نمود بیرونی و اجتماعی اقدامات و برنامه‌هاست که در غیر این صورت، نتیجه‌ای حاصل نشده است.

آیت‌الله حسینی همدانی ابراز امیدواری کرد: انشاالله با آغاز فعالیت سردار سید یوسف مولایی به‌عنوان دبیر جدید این ستاد، شاهد تقویت اقدامات و عملیاتی شدن ملزومات حداقلی این ستاد، مانند تهیه‌ی اتاق ستاد امربه‌معروف و نهی منکر استان باشیم.

برای مشاهده تصاویر این جلسه، اینـــــــــــــــــــجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز: “طرح حضور”، راهکار اثربخش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در جلسه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان، با تسلیت ایام شهادت امام جواد (ع) بیان داشت: امربه‌معروف و…

بیانیه مجمع امر به معروف و نهی از منکر نسبت به تخریب های صورت گرفته علیه آیت الله حسینی همدانی ؛ امام جمعه ی انقلابی کرج و اعتراض مردم به عملکرد آقای علی لاریجانی

بسم رب الشهداء و الصدیقین آیت الله حسینی همدانی عالمی ناشناخته… تاریخ قضاوت خواهد کرد!   چند روزی است رسانه های جهت دارِ گوناگونی شروع…

پاسخ‌ها

ورود
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 60 دقیقه است