افتتاحیه دوره سواد رسانه و فضای مجازی استان البرز

در افتتاحیه دوره سواد رسانه ای و فضای مجازی البرز مطرح شد: سرنگونی پهپاد آمریکایی در اوج تحریم ها، سیلی به تکنولوژی غرب بود/ چرا وزارت ارتباطات قادر به ساخت نرم افزارهای جایگزین نیست؟/ باید انحصار رسانه ای را بشکنیم

مراسم افتتاحیه دوره سواد رسانه ای و فضای مجازی استان البرز با حضور مسئولین کشوری و استانی در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد.

به گزارش گروه استانی تیتریک، عصر پنج شنبه مراسم افتتاحیه دوره سواد رسانه ای و فضای مجازی استان البرز با حضور رئیس بسیج رسانه کشور، معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی و مسئولین استانی در تالار شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد.

مسعود بصیری واقعه عاشورا را نوعی جریان جنگ نرم دشمن در یک برهه از تاریخ دانست و گفت: آن روزی که عبیدالله بن زیاد در کوچه های مدینه بیانیه می خواند و اعلام کرد مردم مقابل حسین (ع)را بگیرید تا به کوفه نیاید زیرا در غیر این صورت خون پسر خدا روی زمین ریخته می شود، ایشان به دنبال جنگ و ما به دنبال صلح هستیم.

رئیس بسیج رسانه کشور با اشاره به اینکه متاسفانه امروز غالب افراد داعیه دار صلح و آزادی هستند و ما که قرن ها زیر چکمه های استکبار قرار گرفته ایم امروز از نظر آنها منادی جنگ و خونریزی هستیم و به بشر ظلم می کنیم.

بصیری اظهار داشت: از جنگ های دهه 40 تا کنون نمی توانید جنایتی را مشاهده کنید که غربی ها در آن دخیل نباشند و اگر چه امروز داعیه دار ازادی هستند اما در تمامی جریان ها شکست خورده و موفق نبوده اند، حتی زمانیکه تمام قد از عراق در برابر ایران حمایت کردند.

وی با اشاره به اینکه هیمنه غرب در رسانه های آنها به نمایش گذاشته می شود، تصریح کرد: جنگ رسانه و سواد رسانه صرفا آموختن چگونگی استفاده از گوشی همراه نیست، اگر چه بزرگترین دیتاهایی که بشر در طول تاریخ داشته است امروز در سرورهایی که آمریکا تجمیع شده اند جمع آوری می شود.

بصیری گفت: ترامپ اطلاعات قریب به 200 میلیون نفر را از اپلیکیشن های برتر مانند فیسبوک خریداری و در انتخابات شرکت کرد تا آرای لازم را به دست آورد، امروز نیز کار رسانه تغییر فکر و اندیشه، تغییر حقیقت یا نمایش بخشی از واقعیت ها است.
وی با اشاره به سخنان برنی سندرز افزود: 60 درصد از دانشجویان آمریکایی برای آنکه توان پرداخت شهریه را داشته باشند از وعده غذایی خود کم کرده و با گرسنگی سر می کنند در نتیجه می توان گفت آن چیزی که غرب به ما نمایش می دهد یک هیکل تنومند با پوکی استخوان است.
بصیری اظهار داشت: روی دیگر سکه افزایش قیمت طلا در جهان طی روزهای اخیر، کاهش نرخ دلار است اما جالب است ترامپ اعلام می کند دلار بسیار گران بود و باید آن را کاهش می دادیم.

وی با اشاره به اینکه مقصر ناآرامی های موجود در کشور برخی از رسانه ها هستند، تصریح کرد: آمریکا جز 8 کشور نخست دنیا در مسئله خشونت است و سوئد در رده نخست فهرست تجاوز به کودکان قرار دارد.

بصیری گفت: امروز رسانه ها ما را متوجه این موضوع نمی کنند که بزرگترین دستاوردهای در تاریخ بشر طی 100 سال گذشته در جمهوری اسلامی اتفاق افتاده است و سرنگونی سامانه پیشرفته آمریکا (پهپاد) در اوج تحریم ها، سیلی به تکنولوژی غرب بود.

وی با اشاره به اینکه سوار شدن سانتافه یا هیوندا نوعی وابستگی به آمریکایی ها است، افزود: 60 پایگاه نظامی در ژاپن و 50 هزار سرباز آمریکایی در آلمان وجود دارد و امروز آمریکا پروازهایی را در این کشور انجام می دهند در حالی که آنها هیچگونه اختیاری از خود ندارند.

بصیری با تاکید بر اینکه متاسفانه تماشای تلویزیون سرانه مطالعه را به دو دقیقه رسانده است، اظهار داشت: رسانه ها مشغول انتقال بخشی از واقعیت هستند به گونه ای که با انتشار بخشی از یک فیلم اقتدار نیروی انتظامی را زیر سوال می برند.

وی تصریح کرد: بزرگترین ظلم به بشر، ظلم به کلمات است زیرا رسانه ها معنای واژه آزادی را تغییر داده اند در حالی که نظر سنجی مراکز غیر وابسته به نهادهای رسمی نشان می دهد و تنها 6 درصد قائل به حجاب نیستند.

بصیری با اشاره به اینکه ترویج بخشی از واقعیت یا نشان دادن بی حجابی در جامعه توسط اینستاگرام شکل گرفت، گفت: بدترین کالاها در اینستاگرام به فروش می رسد و بدترین اجناس سوءاستفاده جنسی را می توان خریداری کرد.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه امروز دسترسی به آب آشامیدنی در کشور به آسانیِ دسترسی به اینترنت نیست، افزود: کجای جهان فرهنگ ساخته اند اما هیچ اقدامی انجام نشده است؟ کمربند با اجرای قانون فرهنگسازی شد و دختران اوباما نیز تا 18 سالگی اجازه استفاده از گوشی همراه را نداشتند.

سرنگونی پهپاد آمریکایی در اوج تحریم ها، سیلی به تکنولوژی غرب بود/ چرا وزارت ارتباطات قادر به ساخت نرم افزارهای جایگزین نیست؟/ باید انحصار رسانه ای را بشکنیم

رئیس بسیج رسانه کشور در خاتمه اظهار داشت: چرا وزارت ارتباطات پس از چند سال هنوز نمی تواند یک نرم افزار جایگزین برای ارتباط بسازد، چه حقارتی بیشتر از این که با فیلترینگ تلگرام، نرم افزاری را بدون اجازه کاربر را از تلفن همراه حذف می کند، متاسفانه رسانه ما را خواب کرده است.

همچنین معاون دادستان کل کشور در فضای مجازی با اشاره به اینکه بعضا ناچار می شویم با رسانه ها برخورد سلبی داشته باشیم زیرا نتوانسته ایم از فضای ان بهره برداری کنیم، گفت: رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب خطاب به جوانان فرموده اند باید انحصار رسانه ای را بشکنیم و حضور هوشمندانه در فضای مجازی را توصیه کردند.

جواد جوادنیا حضور هوشمندانه در شبکه های اجتماعی را نیازمند پوشش اطلاعات برای عدم استفاده سوء دشمن از این فضا و نفوذ دشمن دانست و افزود: اولین سود فضای مجازی به بیگانه، نشان دادن نقاط ضعف و قوت انقلابیون است.

سرنگونی پهپاد آمریکایی در اوج تحریم ها، سیلی به تکنولوژی غرب بود/ چرا وزارت ارتباطات قادر به ساخت نرم افزارهای جایگزین نیست؟/ باید انحصار رسانه ای را بشکنیم

وی برنامه ریزی برای عدم خروج اطلاعات را لازمه شکستن حصر رسانه ای اعلام کرد و اظهار داشت: عده ای می گویند فیلترینگ تلگرام و … برای حضور جریان ساز را بردارید اما فیلترینگ مرز کشور است، اگر چه ایراداتی وجود دارد و پذیرای طرح ها و ایده ها هستیم اما هیچ کشوری اجازه نفوذ رابه بیگانگان نخواهد داد.

معاون دادستان کل کشور در خاتمه گفت: مردم در فضای مجازی زیر بمباران دشمن هستند و در این شرایط منطقی نیست که بگوییم امور آبادانی و عمران انجام دهیم، تا زمانی که یک فضای امن را در شبکه های اجتماعی شاهد نباشیم، تولید محتوا اثرگذاری لازم را ندارد.

شایان ذکر است قریب به 750 نفر در افتتاحیه مراسم سواد رسانه ای حضور پیدا کردند و در این دوره قریب به یک هزار و 100 نفر شرکت خواهند کرد.

منبع: تیتر1 – http://titre1.ir/fa/news/164856/

مقالات مرتبط

بعضی خواص در جهت تلاش عقیم دشمن، مسئله حجاب اجباری را مطرح می کنند! حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام اجتماعی بایستد

بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها (۱) بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و…

گزیده‌ای از بیانات نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در البرز درباره موسیقی و کنسرت: اجراشدن و نشدن کنسرت‌ها ربطی به بنده ندارد/ مطابق قانون عمل کنید

در روزهای اخیر، موضع‌گیری‌های مختلفی درباره موسیقی و مشخصاً برگزاری کنسرت‌ها از سوی برخی افراد اتخاذ می‌شود که بعضاً آن‌ها را منتسب به حضرت آیت‌الله…

پاسخ‌ها

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 60 دقیقه است