آیت الله حسینی (امام جمعه محترم کرج) در خطبه های نماز جمعه مگر چه گفته بودند؟‼️

نویسنده‌ای در نگاشته‌ای کوتاه با عنوان “اگر برف و باران بارید چه؟” بخشی از سخنان امام جمعه کرج را تحریف کرده است.

او می‌نویسد: “امام جمعۀ کرج کاهش برف و باران را نتیجۀ “وضعیت افتضاح حجاب” دانسته است!”
و پس از آن شقوق مختلفی را بر این مبنا که امام جمعه کاهش نزولات آسمانی را به وضعیت افتضاح حجاب گره زده است، مطرح می‌کند.
هر انسان منصفی طبیعتا وقتی سخنی را نقد می‌کند، باید دقیقا همان سخن را نقد کند نه پندار خود را.
اما سخن امام جمعه چه بوده است؟ ایشان در خطبه‌های نماز جمعه در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ پس از بیانِ لزوم مبارزه با بی‌حجابی در مراکز تجاری به عنوان یک خلاف شرع و قانون می‌گویند:
“مراکز تجاری رو کردند مراکز فساد … مرکز فسق و فجور. افتضاح بدی درست شده … همینه که برکت از زندگی‌ها میره شرارت زیاد میشه خدا قبض می‌کنه نزولات آسمانیش رو”

با مرور این متن مشخص است که امام جمعه مبنای کم‌شدن نزول آسمانی را صرفا بی‌حجابی بیان نکرده است؛
بلکه هرچند ابتدا درباره بی‌حجابی سخن گفته، اما در ادامه به فسق و گناه اشاره کرده، آن را مبنای مدعای خویش قرار داده است.
طبیعتا چون وی در اینجا در صدد تبیین تاثیر عوامل غیر طبیعی چون گناه در طبیعت، به عنوان یک آموزه قطعی قرآنی و روایی، نیست؛ به همین اشاره اکتفا کرده است که گناه و فسق و فجور در کم‌شدن نزولات آسمانی تاثیرگذار است.

و اینکه چرا نویسنده از این اشاره بسیار کوتاه ۱) رابطه قطعی علّی میان بی‌حجابی و کاهش نزولات رو استنباط کرده و ۲) تنها علت کاهش را نیز از نگاه امام جمعه بی‌حجابی دانسته است و ۳) به ساختار کلام وی توجه نکرده است و در نهایت ۴) به فرض مبهم‌بودن کلام امام جمعه این اشاره اجمالی ایشان را به دیگر سخنان وی در این‌باره ارجاع نداده است تا برداشت صحیحی داشته باشد،
این کوتاهی و بی‌توجهی و برخورد غیرحرفه‌ای و عجولانه نویسنده محترم، بسیار عجیب است.
و امیدواریم وی متوجه این اشتباه خود شده باشد.
البته در آنچه توسط آقای علی‌ زیدآبادی، قلمی شده است، اشکالات دیگری وجود دارد که از پرداختن به آنها به دلیل اشتباه وی در فهم اصل سخن امام جمعه محترم شهرستان کرج ایت الله حسینی همدانی، می‌گذریم

*******************************************************************************************************************************

☘️ آنچه در فضای مجازی با هدف مهندسی احساسات کاربران تقطیع و برجسته شد: ” امام جمعه کرج: دلیل قطع نزولات آسمانی وضعیت افتضاح حجاب است”

🔴 #واقعیت
🔻امام جمعه کرج:
🔹ازنظر اسلام زن باید حضور سیاسی و فعالیت اجتماعی، علمی و اقتصادی داشته باشد اما تحقیر و خدشه‌دار شدن‌ شخصیت زن در اجتماع ممنوع است.

🔹دشمنان با حجاب که فرمان خداست و مهم‌ترین عامل حفظ بانوان و یک نوع مصونیت اجتماعی است، مقابله می‌کنند چون می‌دانند اگر حجاب برود عفت می‌رود و نتیجه‌اش این است که مرکز تربیت تخریب می‌شود.

🔹 برای ضعیف‌ الحجاب‌ها به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید برنامه‌های ایجابی و اقناعی داشت اما آنکه قانون را زیر پا می‌گذارد و کشف حجاب می‌کند و در زمین دشمنان حرکت می‌کند باید طبق قانون عمل کرد.

🔹اول باید با متخلفان گفتگو کرد. تذکرات لازم را بدهند و بخواهند که خودشان رعایت کنند و الا باقدرت و باصلابت جلوی تخلف و گناه باید در جامعه گرفته شود. هیچ تعارفی هم نداریم.

🔹این‌همه در روایت گفته می‌شود که کاسب حبیب خداست و محل کسب او محل عبادت اوست. قدیم این‌طور بود؛ طرف وضو می‌گرفت، یک زیارت عاشورا می‌خواند، یک توجهی می‌کرد، بعد مغازه را باز می‌کرد؛ اما الآن آنجا را مرکز فسق و فجور کردند. ببینید چه افتضاحی درست کرده‌اند. همین است که برکت از زندگی‌ها می‌رود و شرارت زیاد می‌شود و خداوند نزولاتش را قبض می‌کند.

🔹کسی که گران‌فروشی می‌کند، کسی که حقوق مردم را ضایع می‌کند، کسی که در اداره‌اش کم‌کاری می‌کند، کسی که توجه به خواسته‌های ارباب‌رجوع ندارد، کسی که تخلف از قانون می‌کند، چنین کسی امید را در جامعه از بین می‌برد و وحدتی که باید در جامعه وجود داشته باشد این ارتباط اجتماعی را از بین می‌برد. آقا فرمودند هر کس این کار را بکند خیانت کرده است. باید قانون فصل الخطاب باشد، همه نسبت به قانون کرنش داشته باشند. مغازه‌دار و کاسب و اداری و همه و همه تا روح امید ایجاد شود. فقط یک بعد و یک بخش ندارد. ابعاد مختلفی دارد این مسئله لذا به‌هرتقدیر می‌خواهیم که این مسئله به جد دنبال شود و دنبال هم می‌کنیم و از آن کوتاه نمی‌آییم

🔻💥چندنکته:
1️⃣ دوباره دقیق مطالب بخوانید، حالا ذهنیت خود با آنچه که قبلا خوانده اید مقایسه بفرمایید؛ چقدر متفاوت است؟
🔹جالب تر است اگر بدانید چنانچه فایل صوتی کامل (موجود در سایت نمازجمعه کرج) دانلود و دقیق گوش بدین دوباره واکنش شما بسیار عالمانه تر و به دور از هیجان خواهد بود و حتی منتقدان ایشان برای این خطبه ایشان را کاملا تحسین خواهند کرد!
💥💥اینکه برخی رسانه ها با هدف مهندسی ادراکات و با شیطنت و مدیریت حب و بغض نسبت به اسلام و حجاب تولید نفرت کنند هنر فرزندان ابلیس است.

2️⃣ اینکه جماعتی از دوستان غافل فریب بخورند و با نیشخند و لبخند و طعنه استقبال کنند خاصیت مسموم فضای مجازی است . البته همه از مسئول تا من به اندازه هر کلمه و هر پسند و به هر میزان کم تقوایی باید در یوم الحساب پاسخگو باشیم.
3️⃣ اما بارها گفته ام در کنار دوستان غافل، هنرمندان کاسب هستند که فعلا با لایه نفاق روی بغض و نفرت شان نسبت به اسلام ماله میکشند و مترصد فرصتی برای انتقام هستند. فعلا زیست این خزه های مسموم بر روی دیوار فضای مجازی است.

4️⃣ اما آنچه موجب نگرانی هست نه دوستان بسیار عزیز غافل و نه آروغ متعفن منافقان به ظاهر زیرک است. نگرانی از مظلومیت اسلام که چگونه در سکوت علمای عزیز و عظیم بلاد بقیه در غصب منبرهای مجازی و تاختن به روایات دینی و سیلی زدن به علمای عظام در حال ربودن گوی سبقت از همدیگر هستند!
🔹 علماء عزیز نه نفی خطا میکنیم و نه هاله عصمت بر نظام کشیده ایم‌ و نه نقد دلسوزانه را محکوم میکنیم ولی بخدا سوگند در چند سال اخیر خیلی از دوستان عزیز، قربانی کاشت نفرت فضای مجازی ولنگار شده اند.
سکوت به هر دلیل صلاح نیست. در منبرها این جوانان بسیار عزیز را دریابید که مبادا در محرم برای ارباب حسین (ع) سینه بزنیم ولی #ناخواسته حلیم را در سر سفره ی فضای مجازی با قاتلان ارزش های حسینی بخوریم…

🖌 #محمدصادقسلطانزادهبشرویه

منبع : [ #عمار۱۱۰ : کانال برادر سلطانزاده]

مقالات مرتبط

بعضی خواص در جهت تلاش عقیم دشمن، مسئله حجاب اجباری را مطرح می کنند! حکومت اسلامی موظف است مقابل حرام اجتماعی بایستد

بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام به مناسبت میلاد حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیها (۱) بسم الله الرّحمن الرّحیم و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و…

گزیده‌ای از بیانات نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در البرز درباره موسیقی و کنسرت: اجراشدن و نشدن کنسرت‌ها ربطی به بنده ندارد/ مطابق قانون عمل کنید

در روزهای اخیر، موضع‌گیری‌های مختلفی درباره موسیقی و مشخصاً برگزاری کنسرت‌ها از سوی برخی افراد اتخاذ می‌شود که بعضاً آن‌ها را منتسب به حضرت آیت‌الله…

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز: نهار ۵۰۰ میلیونی سفر رئیس‌جمهور به البرز قابل توجیه نیست / بازرسی استان ورود کند

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهر کرج، ضمن توصیه‌ی همگان به رعایت تقوای الهی، متّقین اعم از…

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 60 دقیقه است